226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Strzegomiu

Z ogromną fetą świętowano w Strzegomiu rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Była to również okazja do upamiętnienia jednostki wojskowej stacjonującej przed laty w tym mieście.

Uroczystości związane z obchodami święta rozpoczęły się w Strzegomiu na skwerze przy pomniku 1050 Rocznicy Chrztu Polski i 1000-lecia Państwa Polskiego gdzie złożono kwiaty. Następnie odbyła się msza święta w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel z udziałem biskupa pomocniczego diecezji legnickiej w asyście honorowej żołnierzy 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. O godzinie 16 na strzegomskim Rynku rozpoczęła się uroczystość przekazania proporca rozpoznawczego 3 Strzegomskiego Batalionu Dowodzenia.

W uroczystościach wzięli udział: poseł na Sejm RP – Ireneusz Zyska, biskup pomocniczy diecezji legnickiej – ks. bp Marek Mendyk, wicewojewoda dolnośląski – Kamil Krzysztof Zieliński, dowódca 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia – płk Dariusz Dejneka, przedstawiciele Policji, samorządowcy i mieszkańcy.

Cześć oficjalna została zakończona defiladą wojskową, koncertem i musztrą paradną Wojskowej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Łączności z Wrocławia, koncertem i musztrą paradną w wykonaniu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia oraz koncertem Zespołu „Karlik” z Koszęcina.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress