60 lat minęło SP nr 3 w Świebodzicach

W miniony piątek o godzinie 13:00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości obchodów jubileuszu 60-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Świebodzicach.

Na uroczystości w sali gimnastycznej przybyli: minister edukacji Anna Zalewska, poseł na Sejm RP Ireneusz Zyska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz (absolwenci szkoły!),  burmistrz Świebodzic i wielu zaproszonych gości, w tym związanych ze szkołą jako uczniowie i jako nauczyciele… Każdy z przemawiających wspominał swój związek ze szkołą, nauczycieli i okoliczności, których byli świadkami. Minutą ciszy uczczono tych, którzy odeszli…

Obecna „trójka” to pierwotnie dwie szkoły: nr 6 przy ul. Świdnickiej i „mała” SP nr 3 przy ulicy Wolności. Szkoły zostały połączone, a dawna „szóstka” znacznie rozbudowana w latach 80-tych ubiegłego wieku. Aktualną dyrektor szkoły jest Jolanta Styrna – Grossman. Do szkoły uczęszcza około 600 uczniów – to druga co do wielkości szkoła w naszym mieście.

Wśród obecnych na uroczystościach gości rozpoznałem kilka osób z czasów kiedy sam chodziłem do tej szkoły, były dyrektor pan Janusz Kierul, nauczyciele: panie Ewa Grundman, Barbara Kaliciak, Halina Blaźniak, pan Andrzej Wankat… wspomnę tutaj bardzo serdecznie moją wychowawczynię – niestety nieobecną – panią Ewę Strychalską. Szkoła podstawowa to okres kiedy kształtują się cechy na całe życie, poznaje się wiele nowych osób rzeczy, dowiaduje jak funkcjonuje świat poza domem, ale też czas największej beztroski i zabawy… I taka pozostanie „trójka” w moich wspomnieniach.

 

Jedna myśl na temat “60 lat minęło SP nr 3 w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress