99 rocznica odzyskania niepodległości

Mimo, że na ulicach ruch był niewielki to sporo się działo w dniu Święta Odzyskania Niepodległości w Świebodzicach.

Świętowanie rozpoczęło się na sportowo. Przed południem odbyły się zorganizowane przez OSiR Bieg Niepodległości oraz Marsz Nordic Walking. Jak podano na stronie internetowej OSiR w imprezie wzięło 99 uczestników.

O godzinie 13:00 odbyła się uroczysta msza święta w kościele pw. św. Mikołaja, msza odbyła się w asyście pocztów sztandarowych. Po mszy, głos w duchu patriotycznym zabrali: poseł na Sejm Ireneusz Zyska oraz burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.

Następnym etapem oficjalnych uroczystości był hołd oddany Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu pod pamiątkową tablicą wmurowaną w ściany kościoła. Wiązanki złożyli: poseł Ireneusz Zyska, burmistrz Bogdan Kożuchowicz, przedstawiciele organizacji kombatanckich i pozarządowych, harcerze oraz przedstawiciele firm i spółek miejskich.

Ostatnim wydarzeniem hołdującym świętu był happening zorganizowany po zmroku na Rynku przez Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice. 100 baloników wypełnionych helem uniosło światełka LED do nieba. Balony były w barwach narodowych. Jak powiedział Mariusz Szafraniec, prezes stowarzyszenia – happening był zorganizowany po raz trzeci, w przyszłym roku będzie setna rocznica odzyskania niepodległości i postaramy się by akcja odbyła się z większym rozmachem.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress