Ambasadorowie Wałbrzycha po raz szósty

Wałbrzych ma już osiemnastu ambasadorów. W piątkowy wieczór odbyła się po raz szósty uroczysta gala na której oficjalnie podano trzy nowe nazwiska.

Ambasadorowie Wałbrzycha to sposób na promocje miasta i przypomnienie ważnych osób wywodzących się z tego miejsca. Do tej pory zaszczytu dostąpili przedstawiciele świata kultury, polityki, mediów, sportu: Olga Tokarczuk, Joanna Bator, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Urszula Włodarczyk, Leszek Lichota, Krzysztof Ignaczak, Tomasz Siemoniak, Andrzej Adamek, Marek Starybrat, Krzesimir Dębski, Jan Lityński, Maciej Szczepaniak, Marek Arcimowicz, Dariusz Baranowski i Piotr Krupa. W tym roku doszły do tej listy kolejne nazwiska: urodzona na Sobięcinie piosenkarka Krystyna Giżowska, prezenter radiowy Robert Karpowicz i absolwent II LO, profesor zwyczajny, autor 500 publikacji naukowych i lekarz kilku specjalizacji Zygmunt Zdrojewicz.

Gala zorganizowana przez spółkę Zamek Ksiaż i Miasto Wałbrzych to, oprócz promocji miasta, miejsce gdzie spotykają się wybrane osobistości świata polityki, biznesu i władz samorządowych. Co roku prowadzona jest aukcja charytatywna na rzecz wałbrzyskich dzieci z poważnymi problemami zdrowotnymi. W tym roku zebrano 34 200 zł. Najwyżej wylicytowanym przedmiotem został naszyjnik Gloria, sprzedany za 5000 zł. Poza tym na sprzedaż zostały wystawione m. in. porcelanowy anioł od Krystyny Giżowskiej (3000 zł), książka „Tajemniczy świat kobiecego orgazmu” od profesora Zdrojewicza (3300 zł), statuetka w kształcie mikrofonu od Roberta Karpowicza (3500 zł)…

Galę zakończył koncert Mika Urbaniak & Victor Davies Quartet.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress