Jak jeździć po Świebodzicach – sztuczki i kruczki

Świebodzice miasto nieduże ale mamy trzy drogi wylotowe, które w godzinach szczytu lubią się „przykorkować”. Największe utrudnienia w ruchu powoduje kierowane sygnalizacją świetlną skrzyżowanie ulic Wałbrzyskiej i Piłsudskiego. Skutki małej przepustowości tego skrzyżowania odczuwalne są niekiedy aż na ulicy Strzegomskiej do wysokości Fabrycznej czy Siennej…

Poniżej przedstawiamy kilka sztuczek jak sobie poradzić z problemami komunikacyjnymi. Wszystkie objazdy są zgodne z przepisami więc nie ma się czego obawiać…

Kolorem zielonym zaznaczono przejazd alternatywny.

1. Przejazd z ul. Strzegomskiej na ul. Świdnicką

Tu sprawa jest prosta: ze Strzegomskiej skręcamy w lewo w Al. Lipowe, potem w prawo ul. Kolejową docieramy do Świdnickiej przecinając ul. Wolności.

2. Wyjazd z Rynku do ul. Świdnickiej. Ten krótki odcinek bardzo trudno przejechać ze względu na samochody stojęce na dojezdzie do świateł i blokujące wyjazd z ul. Kopernika w lewo. Zalecamy przejazd z Kopernika prosto w Mickiewicza (nie musimy czekać w kolejce aut oczekujących do skrętu w lewo, należy zachować ostrożność ze względu na ograniczoną widoczność) i dalej w lewo Browarową do Świdnickiej…

3. Dojazd do Rynku z ul. Strzegomskiej. Zamiast stać w korku na Strzegomskie 2-3 zmiany świateł możemy skręcić w ul. Fabryczną i wyremontowanymi ulicami Piaskową i Młynarską dojeżdżamy do ul. Sienkiewicza i do Rynku.

4. Wyjazd z ulicy Wodnej. Szczególnie trudny w lewą stronę. Jadąc z Cierni polecamy skcić  nieco wcześniej w prawo, w niepozorną uliczkę Zieloną, dojedziemy nią do ul. Strzegomskiej przed krytycznym skrzyżowaniem gdzie już bez problemu skręcimy w lewo.

5. Wyjazd z ulicy Łącznej na skrzyżowaniu z Jeleniogórską. Podobnie jak na Wodnej, utrudniony wyjazd ze skrątm w lewo. Wystarczy jedno auto i tworzy się ogonek… Zalecamy wjazd na Os. Piastowskie do ul. Mieszka I, dalej Piasta i Łącznikiem dużo łatwiejszy wyjazd w lewo na ul. Jeleniogórską.

Bardzo uciążliwy jest też wyjazd w lewo z Al. Lipowych do ul. Strzegomskiej, nie da się go objechać, zalecamy więc omijanie tego miejsca. Jak na razie to chyba wszystkie krytyczne miejsca. Należy tu dodać, że zaprezentowane objazdy mogą być trudne do przejechania ciężarówką, samochodem osobowym jak najbardziej. Szerokiej drogi!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress