AUSGANG – premiera w „Szaniawskim”

Już jutro premiera sztuki AUSGANG w teatrze im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Przedstawienie zainspirowane najstraszniejszym komiksem „Maus” Arta Spiegelmana.

Spektakl prezentuje alternatywną historię ludzi i dotyka kwestii masowej zagłady podczas drugiej wojny światowej. „AUSGANG” to inspirowana ikonografią komiksu wszechczasów – „Mausem” Arta Spiegelmana – alternatywna Biblia – czyli historia ludzkości od Genesis do Apokalipsy, leksykon przemocy dla początkujących i średniozaawansowanych, przestroga przed milczeniem wobec niegodziwości i wezwanie do odpowiedzialności za świat, który tworzymy. Spektakl w niezwykłej, wizualnej formie, który w paradoksalny, precyzyjny i zabawny sposób dotyka wciąż nieprzepracowanych rozdziałów w historii człowieka.

tekst, dramaturgia: Magda Koryntczyk
reżyseria, scenografia: Mirek Kaczmarek
muzyka: Filip Kaniecki
ruch: Michał Przybyła

obsada:
Angelika Cegielska, Sara Celler-Jezierska,, Włodzimierz Dyła [g], Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Irena Sierakowska ,Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn, Irena Wójcik + STATYŚCI: Ryszard Godlewski, Oliwia Gruca, Agnieszka Małecka, Magdalena Małowska, Patryk Lech, Elżbieta Sejda, Róża Sochan, Zbigniew Sowiński, Hubert Wasilewicz

PREMIERA: 27 kwietnia 2018  / godz. 19.00 / Duża Scena

28 kwietnia 2018  / godz. 19.00 / Duża Scena / pokazy popremierowe

29 kwietnia 2018  / godz. 18.00 / Duża Scena / pokazy popremierowe

 

Podczas „długiego majowego weekendu” wałbrzyski Teatr Dramatyczny nie zasypia na najdłuższy weekend XXI-wieku przygotowaliśmy dla Widzów kilka wyjątkowych wydarzeń.
STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI – obchody na Dolnym Śląsku.
Rodzinne, głośne, plenerowe święto z okazji stulecia odzyskania Niepodległości, a w nim: spektakl w otwartej przestrzeni dla dzieci „W GÓRY I W MORZE!”, wspólny piknik przed teatrem, specjalny koncert kameralny muzyków Filharmonii Sudeckiej i na koniec dnia teatralny hit „Szaniawskiego” musical „PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA… I STULECIE!” – w nowej odsłonie! Wszystko w Amfiteatrze STYK, bez zadęcia, pod gołym niebem i „za grosz”. A na finał nasz świeży spektakl „SIENKIEWICZ SUPERSTAR, czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości”. Warto! Na TEATRALNY WEEKEND STULECIA zapraszamy do SZANIAWSKIEGO!

STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI obchody na Dolnym Śląsku
2 maja 2018 / godz. 14.00 – 22.00 AMFITEATR – plac Teatralny

Rodzinne, plenerowe święto z okazji stulecia odzyskania Niepodległości z „biletem za grosz”! W programie: przedstawienie dla dzieci, czytania, piknik, plenerowy koncert, spektakl muzyczny… i wiele niespodzianek.

14:00 PRZEDSTAWIENIE w plenerze dla dzieci „W GÓRY I W MORZE!” reż. Ł. Zaleski

16:00 GRILLUJEMY na STULECIE, czyli NAJLEPSZA LITERATURA NA GŁOS!
BATOR + TOKARCZUK + DAISY + GÓRALSKA-NOWAK
w wykonaniu teatralnych grup „Szaniawskiego” reż. M. Miklasz
Nawrocka – KOMEDA – słuchowisko w wykonaniu grupy Niedorośli 30+ reż. Ł. Zaleski

18:00 KONCERT w Amfiteatrze Zespołu Kameralnego FILHARMONII SUDECKIEJ
w Wałbrzychu, w programie:
KOMEDA + NALEPA + DĘBSKI + WIENIAWSKI + MONIUSZKO + KILAR

20:00 SPEKTAKL w Amfiteatrze „PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA… I STULECIE”
reż. M. Podstawny

(w razie niepogody: wszystkie sceny i foyer Teatru) / BILET ZA GROSZ

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress