„Bariery w rozwoju organizacji pozarządowych. Finanse. Prawo. Polityka państwa i samorządów lokalnych” – zaproszenie na spotkanie w Świebodzicach.

W Świebodzicach jest około 30-tu organizacji pozarządowych. Dlaczego „widać” tylko niektóre a o innych nikt nie słyszał?

Z zasady te organizacje, będąc pożyteczne i uzupełniając niedostatki funkcjonowania państwa, działają „non profit”. Choć państwo i samorządy lokalne mają obowiązek je wspierać, nie zawsze jest im po drodze. Dlaczego tak się dzieje, jak zawiłe są zasady działania fundacji i stowarzyszeń w ramach polskiego prawa, postarają się nakreślić już niedługo w Świebodzicach prawdziwi fachowcy zajmujący się sprawami organizacji pozarządowych.
Prezes Stowarzyszenia „Obywatelskie Świebodzice”, Ireneusz Zyska zaprasza na otwarte spotkanie z udziałem prof. Alicji Chybickiej, Prezesa Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, Waldemara Weihsa, oraz Iwony Nowińskiej z Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych. Tytuł spotkania: „Bariery w rozwoju organizacji pozarządowych. Finanse. Prawo. Polityka państwa i samorządów lokalnych”.

Spotkanie odbędzie się w dniu 11.09.2014 o godz. 16:00
w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, ul. Wolności 13
ogl1

6 myśli na temat “„Bariery w rozwoju organizacji pozarządowych. Finanse. Prawo. Polityka państwa i samorządów lokalnych” – zaproszenie na spotkanie w Świebodzicach.

 • 30 sierpnia 2014 o 10:49
  Permalink

  >> iglesias: to już chyba mania prześladowcza, polecić Ci lekarza?
  >> t.k.: zauważ, że w Świebodzicach nie było (przynajmniej przez ostatnie osiem lat) ani jednego, takiego jak to spotkania, które pomogło by merytorycznie organizacjom pozarządowym. Pomoc finansowa tym organizacjom jest niezbędna i należna gdyż wypełniają zadania których samorządy i państwo nie są w stanie zapewnić. Jak to wygląda w Świebodzicach to kwestia na duuuży artykuł… masz rację, że Ci którzy dzielą (nie swoje) pieniądze podporządkowują działanie dla własnej korzyści.

  • 30 sierpnia 2014 o 16:28
   Permalink

   Konik, jeszcze nie bylo spotkania, a Ty juz wiesz, że merytoryczne? Po obsadzie mówców, widzę,ze to spotkanie za dużo nie wniesie. Jeśli bylby ktoś z regionalnej izby to mozna byloby pogadac o finansach. O prawie i przepisach rozmawiać? Jeśli wszystko jest w ustawie o finansach i o pozytku.

   • 31 sierpnia 2014 o 09:16
    Permalink

    Nie wiem czy będzie merytorycznie (nie napisałem tego) – zobaczymy. W każdym razie do tej pory nie było niczego…

 • 30 sierpnia 2014 o 08:31
  Permalink

  Pewnie swoją kampankę chcą połechtać. Ale ona by chciała wszystko dla siebie to pozostałe 29 gdyby jakimś cudem wygrali obejdzie się smakiem, no 28 bo sami stowarzysze źle by sobie nie zrobili. Jest jeszcze 3 scenariusz schowane głęboko na czas wyborów idee narodowo prawicowe po wyborach znów ujawnią i lewacy jak Miss Ewa pójdą bez sentymentów w odstawkę. 😉

 • 30 sierpnia 2014 o 06:11
  Permalink

  Panstwo ma obowiazek wspierac, ale to nie znaczy, ze finansowo, bo w tym zakresie obowiązku nie ma. Organizacje jak sama nazwa wskazuje mają być pozarządowe, co się tlumaczy jako niezalezne od struktur rządowych i samorządowych. Ale w rzeczywistości nie jest tak. W Polsce mają organizacje high life. Ale ciągle im malo. Nie mam dobrej opinii o organizacjach, ktore się uzalezniaja wrecz od pieniędzy gminnych. Ale niech sobie funkcjonują, tylko UCZCIWIE., pokazujac swoim działaniem, ze są suwerenne i NIEZALEZNE.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress