Będzie budowa na Polanie Jakuszyckiej

21 marca została zaprezentowana koncepcja nowego ośrodka narciarstwa biegowego w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach, która jest efektem prac zespołu złożonego z przedstawicieli Polskiego Związku Narciarskiego, Nadleśnictwa Szklarska Poręba, Polskiego Związku Biathlonu i Stowarzyszenia Bieg Piastów. Budowa będzie kosztowała 70 mln zł i ma być zakończona w 2018 roku.

Planowana inwestycja to nowoczesna baza sportowa, uwzględniająca trasy biegowe i biathlonowe ze strefą startu, mety oraz pętlą karną, strzelnicę biathlonową, boisko piłkarskie i bieżnię lekkoatletyczną o długości 200 m oraz górkę saneczkową i rowerową dla dzieci i młodzieży. W głównym obiekcie dostępne będą miejsca noclegowe, sale konferencyjne i szkoleniowe oraz tunele dla zawodników i trenerów, łączące szatnie i część treningową ze strefą startu oraz strzelnicą. Obiekt został zaplanowany zgodnie z obowiązującymi przepisami światowych federacji narciarskich oraz Międzynarodowej Unii Biathlonowej (IBU), dzięki czemu możliwa będzie organizacja w Jakuszycach zawodów o randze mistrzostw świata.

Zgodnie z przedstawionymi założeniami główny hol powstającego obiektu będzie połączony bezpośrednio z peronem kolejowym, a w podziemiach będą  znajdowały się parkingi. Dodatkowo w budynku głównym zaplanowano muzeum sportów zimowych oraz centrum odnowy biologicznej z saunarium i dużą siłownią. W centrum znajdzie się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, rolek i rowerów oraz kabiny do smarowania nart.

Inwestycję nadzorować będzie spółka samorządu województwa Dolnośląski Park Innowacji i Nauki. Ośrodek ma być wyposażony w instalację do produkcji sztucznego śniegu. Ma w jego skład wejść także niewykorzystywany obecnie stok Babiniec.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress