Bogdan Kożuchowicz dostał posadę Przewodniczącego Rady Nadzorczej WSSE w Wałbrzychu

PIS sięga coraz głębiej do zasobów personalnych przy obsadzaniu intratnych funkcji i stanowisk w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Tym razem załapał się burmistrz Świebodzic – Bogdan Kożuchowicz.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna to jedna z największych i najdynamiczniej rozwijających się stref w Polsce. Posiada tereny w 48 lokalizacjach Polski południowo – zachodniej, w bezpośrednim sąsiedztwie Czech i Niemiec.

Bogdan Kożuchowicz jest wieloletnim członkiem Prawa i Sprawiedliwości, prywatnie to bardzo dobry znajomy i kolega partyjny minister Anny Zalewskiej. Obecnie jest trzecią kadencję burmistrzem Świebodzic, wcześniej był nauczycielem w szkole rolniczej w Mokrzeszowie, ukończył studia na Akademii Rolniczej we Wrocławiu, nie posiada doświadczenia w pracy na rzecz dużych spółek…

Rada Nadzorcza tak dużej spółki ma bardzo wiele obowiązków, m.in. stały nadzór nad działalnością i zatwierdzanie operacji dotyczących majątku spółki. Jak burmistrz pogodzi nowe obowiązki z dotychczasowymi? Czy miasto na tym nie ucierpi? A może, po prostu, w Świebodzicach nie ma nic do roboty…

Informacja o obsadzeniu Rady Nadzorczej została podana w Biuletynie Informacji Publicznej WSSE 3 marca 2016, postaram się niedługo poinformować jakie gratyfikacje finansowe otrzymują Członkowie Organów Spółki.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress