Burmistrz Ozga niszczy organizacje pozarządowe w Świebodzicach

W dniu wczorajszym, burmistrz, Paweł Ozga uchylił zarządzenia dotyczące rozpisania otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe.

Tym samym burmistrz wycofał się z ustaleń wypracowanych na sesjach Rady Miejskiej z radnymi.

Przypominam, że konkurs i środki w nim rozdzielone są niezbędne dla funkcjonowania niektórych stowarzyszeń i fundacji w Świebodzicach, w tym klubów sportowych. Ze względu na brak podejmowanych przez Pawła Ozgę decyzji konkurs został rozpisany dopiero w połowie stycznia (w poprzednich latach było rozpisywany na początku grudnia roku poprzedzającego), na trzy dni przed zakończeniem przyjmowania wniosków opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej zarządzenia o uchyleniu wydanych w tej sprawie rozporządzeń w styczniu.

Nieprawdziwa jest rozpowszechniana informacja, że przyczyną uchylenia zarządzeń jest brak uchwały budżetowej. Do czasu przygotowania budżetu przez Regionalną Izbę Obrachunkową gmina powinna funkcjonować w oparciu o prowizorium. Nie ma przeszkód prawnych, żeby przeprowadzić wspomniany konkurs, burmistrz nie jest pozbawiony możliwości rządzenia miastem.

Na chwilę obecną, decyzją burmistrza Ozgi, konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu; ochrony i promocji zdrowia; kultury, sztuki oraz ochrony dziedzictwa narodowego; nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania na rok 2020 nie odbędzie się.

8 myśli na temat “Burmistrz Ozga niszczy organizacje pozarządowe w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress