Burmistrz Świebodzic nie daje rady, powołuje zastępcę…

Cztery lata temu w świebodzickim Ratuszu zostały zlikwidowane dwa stanowiska wiceburmistrzów, oficjalną przyczyną były oszczędności finansowe i zbędność stanowisk ze względu na małą liczbę obowiązków spoczywających na burmistrzu…

Dziś sytuacja uległa zmianie. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz nie jest w stanie podołać wszystkim obowiązkom… i potrzebuje  pomocnika. Od pierwszego września, będzie funkcjonował, powołany na stanowisko wiceburmistrza Świebodzic radny Rady Miejskiej Krystian Wołoszyn.

Krystian Wołoszyn jeszcze kilka lat temu był kierowcą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach, następnie pracował jako koordynator w miejscowej świetlicy środowiskowej podległej MOPS gdzie szybko został kierownikiem. Stanowisko to piastuje do chwili obecnej.

Nowy wiceburmistrz jest radnym drugiej kadencji. Niecodzienne były okoliczności w jakich został radnym. Zgodnie z ówczesną ordynacją wyborczą Krystian Wołoszyn objął funkcję radnego, jako kolejny na liście kandydatów po złożeniu mandatu przez powołanego na zastępcę burmistrza Ireneusza Zyskę.

Radny, powołany na funkcję zastępcy burmistrza, zgodnie z przepisami, zobowiązany jest do złożenia mandatu. Historia zatacza koło…

Zgodnie z obecnie obowiązującą ordynacją wyborczą do Rady Miasta odbędą się wybory uzupełniające.

Sebastian Biały

foto ze strony UM w Świebodzicach

Krystian_Woloszyn

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress