Burmistrz wiedział, radny nie powiedział…

Dawny burmistrz Świebodzic, a obecnie radny Rady Miejskiej, Bogdan Kożuchowicz nie przekazał informacji o możliwych do pozyskania pieniądzach dla gminy!

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach (15 lutego 2019), podczas dyskusji  dotyczącej uchwały o zmianie budżetu na rok 2019 interesujących informacji udzielił były burmistrz, Bogdan Kożuchowicz. Jednym z elementów zmian budżetowych było wygospodarowanie pieniędzy na funkcjonowanie tzw. Klubu Seniora na osiedlu Sudeckim. Jak okazało się po przejęciu władzy przez Pawła Ozgę w budżecie przygotowanym przez poprzednia ekipę nie zostały zabezpieczone środki na funkcjonowanie tego miejsca w 2019 roku. Podczas procedowania uchwały Bogdan Kożuchowicz powiedział, że wiedział w jaki sposób pozyskać pieniądze na tą działalność z funduszy zewnętrznych, co więcej, jeden z pracowników (aktualnie już nie pracuje w urzędzie) również to wiedział. Informacja nie została przekazana, ponieważ jak powiedział radny, nikt o nią nie zapytał!

Czy tak wygląda rzetelne przekazanie władzy? Takie działanie wskazuje na możliwość działania na szkodę Świebodzic i niedopełnienie obowiązków służbowych. W tej sytuacji należałoby zawiadomić organy ścigania aby zbadały sprawę i ewentualnie wyciągnęły konsekwencje.

Interpelację w tej sprawie skieruję do burmistrza i poinformuję co dalej…

Podobna sytuacja zaistniała w kwestii zabezpieczenia środków na tzw. Budżet Obywatelski, ten instrument aktywności społecznej został w Świebodzicach zupełnie zdeformowany, ale o tym przy innej okazji…

6 myśli na temat “Burmistrz wiedział, radny nie powiedział…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress