Burmistrz wycofał się ze złego pomysłu – uchwała w/s sieci szkół przyjęta

Na sesji Rady Miejskiej w dniu wczorajszym została przyjęta uchwała w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gminnych do nowego ustroju szkolnego w Gminie Świebodzice.

Największa niewiadoma dotyczyła Gimnazjum nr1, dla którego wymyślono rozwiązanie bardzo niekorzystne dla uczniów Szkoły Podstawowej nr3. Budynek gimnazjum miał zostać włączony do szkoły podstawowej, a uczniowie podzieleni wiekowo tak by klasy 6-8 dochodzili do budynku przy ul. Piłsudskiego. Ten pomysł był uzgadniany bez żadnych konsultacji i w tajemnicy przed rodzicami uczniów SP nr 3. Dzięki publikacji informacji na stronach swiebodzice.info (tutaj) rodzice zareagowali i wymogli na burmistrzu wycofanie się z tego planu.

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej uchwała w/s sieci szkół została przyjęta, budynek gimnazjum nie zostanie włączony do SP nr 3. Gimnazjum zostanie wygaszone a budynek ma utrzymać funkcje oświatowe – na chwilę obecną nie ma żadnych informacji jakie.

Pozostałe szkoły były zespołami szkół podstawowych i gimnazjalnych – automatycznie zmienią się w podstawówki. Zmiany zajdą w administracji tych placówek.

Uchwała została przyjęta przy dwóch głosach wstrzymujących radnych z Klubu Radnych Bogdana Kożuchowicza. Trudno odpowiedzieć dlaczego radni Zofia Marek i Zbigniew Opaliński nie potrafili opowiedzieć się ani „za” ani „przeciw” wszak oboje pracują w Komisji Oświaty i Wychowania, Kultury, Sportu  Zdrowia i Pomocy Społecznej – byli więc tego tematu najbliżej.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress