Były garnki i kołdry, teraz kolej na suplementy w świebodzickim MDK-u

Molekuły stresu, kamienie kałowe, woda strukturalna przy której nie wolno krzyczeć bo stanie się szkodliwa, co czwarty zgon z powodu pasożytów, to tylko niektóre brednie i nadużycia statystyczne jakie zostały zaprezentowane na „wykładzie” w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, w czwartek 10 marca.

„Cztery kroki do zdrowia” to tytuł pod którym przekonywano do „medycyny” komórkowej Dr Ratha czyli do leczenia wszystkich chorób witaminą C i suplementami.

O ile wynajmowanie pomieszczeń Domu Kultury handlarzom garnków i kołder było niebezpieczne wyłącznie dla portfeli dających się „naciągnąć¨ to tym razem przyjęcie informacji przekazanych podczas „wykładu” może mieć fatalne następstwa dla zdrowia. Nie każdy ma możliwość i umiejętności zweryfikowania wiedzy, tym bardziej, że wiarygodne informacje na temat Dr Ratha są w języku angielskim… Ciekawy i wiarygodny artykuł o Dr Rathcie i jego metodach leczenia AIDS w Afryce za pomocą witamin można przeczytać tutaj (dokument pdf, może się chwilkę ładować, jest to tłumaczenie z j. angielskiego autora piszącego dla „Guardian”). Dr Rath nie ma żadnych publikacji naukowych a jego metody „leczenia” nie są poparte żadnymi wiarygodnymi badaniami.

Co do samych suplementów i preparatów witaminowych to z pewnością nie są szkodliwe, ale chorym na tak poważne schorzenia jak rak, choroby krążenia czy cukrzyca nie wolno zamieniać leków na witaminy, to może być niebezpieczne.

Preparaty Dr Ratha nie były sprzedawane na spotkaniu, dostępne są wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej a ich cena jest przynajmniej czterokrotnie wyższa od zbliżonych, dostępnych w aptekach. Wysyłka prowadzona jest z Holandii a procedura sprzedaży i wysyłki podlega przepisom prawa holenderskiego.

Jak dowiedziałem się od dyrektor MDK-u, pani Agnieszki Gielaty, pomieszczenie i sprzęt do prezentacji zostały udostępnione nieodpłatnie…

Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress