Cisza Jak Ta – koncert w A’propos, wygraj wejściówki.

24 października do Krainy Łagodności zaprowadzi nas zespół CISZA JAK TA.

„Mają świeżość wczesnego Starego Dobrego Małżeństwa, nastrój dojrzałej Wolnej Grupy Bukowiny i to tajemnicze coś jeszcze, co ma tylko Cisza Jak Ta”, napisał o zespole dziennikarz J. Molczyk.

I rzeczywiście – wśród młodych kontynuatorów folk-poetyckiego nurtu Krainy Łagodności trudno byłoby znaleźć zespół, który w krótkim czasie wydał 6 autorskich płyt i zagrał ponad 500 koncertów na scenach w całej Polsce. Dynamiczny rozwój grupy został w 2013 roku uhonorowany Pegazem Kultury, 5 płyta zespołu „Nasze Światy” została okrzyknięta Poetycką Płytą Roku 2011, a najnowsza, „Wuka” Poetycką Płytą Roku 2013. Najpopularniejsza piosenka zespołu na portalu Youtube osiągnęła ponad 5 mln wyświetleń, a oficjalna strona grupy na portalu Facebook ma 65.000 słuchaczy i przyjaciół. https://www.facebook.com/ciszajakta
A na koncertowym „pokładzie” Ciszy: trzy gitary, perkusja, flet, skrzypce, saksofon i cztery odmienne wokale splatające słowa i dźwięki w urozmaiconą całość.

Do tego zawsze towarzyszący zespołowi na scenie Juno – pies zespołowy, ulubieniec publiczności w całym kraju, tratowany przez zespół i słuchaczy jako członek ciszowej rodziny. Bo i atmosfera koncertów Ciszy Jak Ta jest wyjątkowa. Powaga wierszy największych polskich poetów – Leśmiana, Stachury czy Tetmajera miesza się tu z lekkością testów autorskich. Przebogate, koronkowo tkane aranżacje podawane są oryginalnie i żywiołowo wydobywając z poezji polskiej to co najlepsze i najpiękniejsze. Całość zamknięta w dwugodzinnych koncertach, które od 11 z górą lat pozostawiają słuchaczy w zadumie, ale i w euforii. Poetyckiej radości bycia i współtworzenia chwili:) Zespół współtworzy bowiem swoje koncerty ze słuchaczami chętnie wciągając publiczność do wspólnego śpiewania piosenek w myśl Bellonowskiego „współbytowania w śpiewie…”

Klub A’propos, Wałbrzych, ul. Wieniawskiego 82
KOBRANOCKA i PROLETARYAT /koncert x 2/
Start: 20:00
Bilety: 25 zł i 35 zł w dniu koncertu

Dla gości swiebodzice.info mam dwie podwójne wejściówki na koncert.
Aby je wygrać wystarczy przesłać na adres redakcji odpowiedź na pytanie: Jaki nosi tytuł pierwsza płyta zespołu?

Informację proszę przesłać na adres: redakcja@swiebodzice.info
W e-mailu proszę podać własne imię, nazwisko i numer telefonu, w nagłówku wiadomości proszę wpisać: konkursCISZA
Na e-maile czekam do 23. 10. 2014 do godziny 18:00. Wylosowani autorzy poprawnej odpowiedzi zostaną poinformowani telefonicznie.

ciszajakta

Jedna myśl na temat “Cisza Jak Ta – koncert w A’propos, wygraj wejściówki.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress