Czy to początek końca naszego szpitala?

Wczoraj zarząd spółki EMC Instytut Medyczny SA, właściciel Szpitala Mikulicz w Świebodzicach poinformował, że podjął decyzję o rozpoczęciu reorganizacji placówek medycznych wchodzących w skład Grupy Kapitałowej Spółki.

Przedstawiciele właściciela podali informację, że z dniem 31 grudnia 2018 zostanie zamknięty oddział ginekologii i położnictwa. Powodem zamknięcia oddziałów ba być brak możliwości zapewnienia usług odpowiedniej jakości co wpływa na bezpieczeństwo pacjentów ze względu na zbyt małą skalę działalności i problemy kadrowe… Najbliższe w okolicy szpitale z oddziałami ginekologii i położnictwa znajdują się w Świdnicy i Wałbrzychu.

Szpital w Świebodzicach to nie jedyna placówka spółki w której dokonywane są zmiany, dokładnie taka sama zmiana przeprowadzana jest szpitalu w Kamieniu Pomorskim – uzasadnienie jest identyczne.

Spółka EMC Instytut Medyczny SA powstała w 2004 roku z połączenia spółek Euromiedicare Instytut Medyczny Sp. z o.o. i Euromiedicare Serwis Sp. z o.o. Jak podaje na stronie internetowej jest największą siecią szpitali i przychodni, prowadzi 10 szpitali i 15 przychodni – głównie na Dolnym Śląsku. Ponad 87 proc. przychodów Grupy pochodzi z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia.

6 myśli na temat “Czy to początek końca naszego szpitala?

 • Małgorzata Juszczyk
  29 listopada 2018 o 21:18
  Permalink

  Przez dziesiątki lat oddział ten funkcjonował wcale nieźle i pacjentki były zadowolone, zwłąszcza w ostatnich latach opinie są bardzo pozytywne , i nagle znaleziono powód ,żeby go zamknąć- ” brak możliwości zapewnienia usług odpowiedniej jakości co wpływa na bezpieczeństwo pacjentów ze względu na zbyt małą skalę działalności i problemy kadrowe ” – co za bzdury . ..
  To jest oczywiście początek , za chwile zamkną kolejne oddziały .

  A jaki jest prawdziwy powód zamknięcia tego oddziału? Kto widzi w tym posunięciu niezły biznes , podacie do wiadomości Świebodziczanom ?

 • Czeslawa Młynarczyk-Gulcz
  29 listopada 2018 o 21:16
  Permalink

  Kpina, bardzo źle się dzieje. Brak szacunku, dla młodych ludzi. Pewnie pozostaną Oddziały m. in. internna, dla takich starszych osób, jak ja – może uda się trochę kasy zdobyć od staruchy, lub Jej Rodziny – podobnie kardiologia,. To fakt, że tam, gdzie prywata, dzieje się źle. Wspominam dobre czasy tzw. komunistyczne, takiej krzywdy i biedy nie było, chociaż i tak walkonie narzekali. Z likwidacja Oddziału Polozniczego, to bardzo zła i nietrafna decyzja. W s t y d….

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress