Czy wiesz już jak uczcisz 98 rocznicę odzyskania niepodległości?

11 listopada 2016 roku przypada 98 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak co roku w Świebodzicach odbędą się uroczystości dla uczczenia święta,

O godz. 10:00 wystartuje V Bieg Niepodległości oraz IV Marsz Niepodległości Nordic Walking zorganizowane przez świebodzicki OSiR. Od godziny 14 będzie można „wypływać” ulgi na krytym basenie – za przepłynięcie 1918 m  można otrzymać karnet na 10 wejściówek.

O godzinie 13 odbędą się oficjalne uroczystości z mszą w kościele pw. św. Mikołaja i przed tablicą upamiętniająca Marszałka Józefa Piłsudskiego.

O godzinie 18:00 zapraszam w imieniu Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice na happening. Z okazji 98 rocznicy niepodległości zostanie rozdanych i wspólnie wypuszczonych w niebo 98 „lampionów szczęścia” w barwach narodowych. Na chwilę obecną prognozy pogody są bardzo zachęcające – zapowiada się ciekawe widowisko. Wydarzenie odbędzie się na placu przed Ratuszem na świebodzickim Rynku.

Po happeningu o godz. 18:45 w kościele św. Mikołaja odbędzie się recital muzyczny połączony ze wspólnym śpiewaniem pod hasłem „Patriotyzm w słowie i śpiewie”.

Jedna myśl na temat “Czy wiesz już jak uczcisz 98 rocznicę odzyskania niepodległości?

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress