Dla kogo środkowy palec na sesji Rady Miejskiej? (video)

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej popis kultury osobistej dał jeden z mieszkańców Świebodzic ze środowiska związanego z burmistrzem Pawłem Ozgą. Kilkakrotnie pokazał wszystkim środkowy palec… co ten gest oznacza nie trzeba wyjaśniać.

Pan Maciej K. znany z wielu komentarzy w Gazecie Świebodzic nt. sytuacji politycznej w naszym mieście kilkakrotnie pokazywał obsceniczny gest środkowym palcem w różnych kierunkach. Kamera zarejestrowała to rażące zachowanie kilkakrotnie podczas mojej wypowiedzi w trakcie obrad.

Do kogo był skierowany gest? Po przeciwnej stronie siedzą burmistrz i radni z jego komitetu wyborczego. A może pan Maciej chciał zostać „gwiazdą drugiego planu” i miał to być komentarz do osoby zabierającej głos?

Sala obrad i obrady Rady Miejskiej to szczególne okoliczności miejsca i czasu, należą się im powaga oraz zachowanie przynajmniej minimalnych standardów kultury osobistej. Czy pan Maciej K. zachował te standardy? Czy takie osoby powinny znajdować się w tym miejscu?

To co się wydarzyło mogło zostać niezauważone przez większość osób przebywających na sali bo „bohater” siedział z boku – zarejestrowała to kamera. Z całą pewnością jednak, ktoś na sali zauważył, świadczy o tym zadowolenie i wyraźny uśmiech na twarzy „pana ze sztywnym palcem” – to była świetna zabawa.

Statut gminy Świebodzice pozwala na usunięcie z sali obrad osób, które zachowują się niewłaściwie. Wszyscy, którzy widzieli i nie zareagowali muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za upadek standardów i zachowanie osób, które tolerują, a może ich to wręcz bawi.

 

Spytałem o komentarz pana Macieja, nawet nie próbował się wypierać. Napisał, że to przypadek. Tylko co jest przypadkiem, że pokazał co pokazał, czy, że „załapał” się do kamery?

Poniżej klatki z zapisu wideo na których widać dokładnie, jaką zabawę ma gość na sesji RM w Świebodzicach.

10 myśli na temat “Dla kogo środkowy palec na sesji Rady Miejskiej? (video)

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress