Dni Świdnicy 2016

Już dzisiaj przedstawiam zaproszenie na Dni Świdnicy 2016, które odbędą się w tym roku w dniach od 3 do 5 czerwca

Podobnie jak rok temu impreza odbędzie się w dwóch miejscach: na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz w Rynku. Oprócz Ośrodka Kultury i Urzędu Miejskiego w organizację obchodów dni miasta włączą się m.in. Młodzieżowy Dom Kultury, Szkoła Muzyczna, OSiR, Nadleśnictwo Świdnica i Stawy Milickie.

3 czerwca zaczyna w Rynku Młodzieżowy Dom Kultury organizowaną od kilku lat „Gryfiadą”, następnie zaprezentują się świdnickie zespoły taneczne i muzyczne. Wieczorem odbędą się koncerty na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji – gwiazdą będzie zespół Video.

4 czerwca kolejne imprezy w Rynku. Nadleśnictwo Świdnica i Stawy Milickie zapraszają na Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. Będzie przygotowanych wiele stoisk edukacyjnych, degustacje, prezentacje nadleśnictw. Wieczorem kolejne koncerty na OSIRze i gwiazda wieczoru – Coma.

5 czerwca na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji koncert finałowy – wystąpi Doda.

Zespoły, które zagrają przez trzy dni święta Świdniczan zostały wskazane przez mieszkańców w internetowej sondzie.

Przez cały czas trwania obchodów Dni Miasta na uczestników czekać będą stoiska gastronomiczne i wesołe miasteczko.

Jak powiedziała prezydent Świdnicy, pani Beata Moskal-Słaniewska …każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo ważne jest to, że na scenie, przed gwiazdami, wystąpią świdniczanie. Przy okazji święta miasta chcemy również promować naszych lokalnych artystów.

Szczegółowy program zostanie podany w najbliższym czasie.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress