Doczekaliśmy się! Będą doświetlone niektóre przejścia dla pieszych w Świebodzicach

Dobra wiadomość dla pieszych Świebodziczan, ale też dla kierowców przejeżdżających przez nasze miasto. Rozpoczął się montaż oświetlenia na przejściach dla pieszych.

Zła wiadomość to taka, że tylko na trzech. Dodatkowe oświetlenie zostanie zamontowane na ulicy Wałbrzyskiej koło „Biedronki” i przy skrzyżowaniu z ulicą Świdnicką oraz przy tym samym skrzyżowaniu na ulicy Strzegomskiej. Zwiększy się bezpieczeństwo na tych przejściach tym bardziej, że nadchodzi jesień i dzień staje się coraz krótszy. Potrzeba doświetlenia przejść była podnoszona od wielu lat, prosili mieszkańcy, radni, były zgłoszenia aby zrobić to w ramach „Budżetu Obywatelskiego” – wreszcie się doczekaliśmy!

O doświetlenie przejść dla pieszych starał się radny Mariusz Szafraniec:

Cieszę się, od wielu lat wielokrotnie poruszałem ten temat na sesjach Rady Miejskiej. Przynajmniej kilka razy bezskutecznie prosiłem burmistrza o załatwienie tej sprawy. Szkoda, że tylko trzy przejścia zostaną doświetlone. To nie jest na tyle kosztowna inwestycja, żeby rozkładać ją na lata – miasto mogło by spokojne „załatwić” wszystkie przejścia dla pieszych za jednym razem. Zwiększy się bezpieczeństwo no drogach ale prawdziwa poprawa mogła by nastąpić gdyby ruch tranzytowy samochodów został przeniesiony poza miasto – do tego potrzebna jest obwodnica. Nie rozumiem dlaczego burmistrz nie widzi takiej potrzeby i nie czyni żadnych kroków w tym kierunku. To co dzieje się na ulicach naszego miasta jest bliskie katastrofie komunikacyjnej a po wybudowaniu drogi S3 będzie znacznie gorzej…

Po zmroku, szczególnie jesienią i kiedy pada deszcz piesi na przejściach są prawie niewidoczni dla kierowców. Stanowi to dla nich ogromne zagrożenie. Szkoda, że oświetlenie nie będzie zainstalowane w tym roku na pozostałych, ciemnych przejściach.

W chwili publikacji tego materiału słupy lamp z oprawami LED już zostały ustawione. Firmie ze Świdnicy zajęło to kilka godzin, mieszkańcy Świebodzic czekali kilka lat…

UZUPEŁNIENIE: Będzie doświetlone czwarte przejście dla pieszych – na ulicy Mieszka I (os. Piastowskie), w pobliżu „Biedronki”.

9 myśli na temat “Doczekaliśmy się! Będą doświetlone niektóre przejścia dla pieszych w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress