Dzieci z SP nr 3 w Świebodzicach bezpieczne

Informowałem kilka dni temu o planie włączenia budynku Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach do Szkoły Podstawowej nr 3 i związanymi z tym konsekwencjami.

W związku z wygaszaniem gimnazjum w wyniku reformy systemu edukacji budynek Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach miał zostać włączony do Szkoły Podstawowej nr 3. W dniu wczorajszym Rada Rodziców SP nr 3 otrzymała zapewnienie od burmistrza Bogdana Kożuchowicza o wycofaniu się z brania pod uwagę takiego rozwiązania. Plan włączenia budynku gimnazjum do podstawówki był jedną z podstawowych opcji wypracowanych przez tzw. Gminny zespół ds. reformy oświaty. O jego skutkach pisałem tutaj. O informacji zostały powiadomione na zebraniu klasowe Rady Rodziców z „trójki”.

Niestety po raz kolejny wszystko odbywało się w tajemnicy przed rodzicami i bez brania pod uwagę ich zdania. Nieoficjalna informacja wzbudziła protest i niezadowolenie rodziców. Odbyło się spotkanie zorganizowane przez radnego Mariusza Szafrańca, podczas którego rodzice jednomyślnie opowiedzieli się przeciwko takiemu rozwiązaniu. Na spotkanie przyszło też dwoje nauczycieli zainteresowanych tematem, jak powiedzieli „nic nie wiemy na ten temat, nikt o niczym nas nie informuje – jesteśmy zdenerwowani sytuacją, przyszliśmy na spotkanie aby się czegoś dowiedzieć”.

Na zebraniu zadecydowano o wydelegowaniu Rady Rodziców na spotkanie z burmistrzem w celu wyjaśnienia sytuacji.

Na chwilę obecną burmistrz zapewnił, że budynek gimnazjum nie zostanie włączony do szkoły podstawowej, żadne dzieci z SP 3 nie będą chodziły na ul. Piłsudskiego, a „mały” budynek przy ul. Wolności nie będzie wyłączony ze szkoły…

6 myśli na temat “Dzieci z SP nr 3 w Świebodzicach bezpieczne

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress