EDU WPŁYWA? czyli o sile oddziaływania teatru i potrzebie rozmowy w świebodzickim LO

Wałbrzyski Teatr Dramatyczny towarzyszy od lat naszej szkole w realizowaniu edukacji kulturalnej, uwrażliwianiu na sztukę, słowo mówione-jego sens i wartość.

5 października w zaprzyjaźnionym Szaniawskim wystartował kolejny sezon edukacyjny. Zaproszono dyrektorów, pedagogów i nauczycieli szkół, pracowników instytucji kultury oraz przedstawicieli mediów, z którymi Teatr  współpracuje, a także przyjaciół Teatru, którym temat edukacji jest szczególnie bliski.

Na Scenie Kameralnej  miała miejsce już druga odsłona GALI EDU, czyli jedynej w Polsce uroczystej prezentacji działań z zakresu edukacjii pedagogiki teatralnej.

W tym roku szkolnym oferta edukacyjna teatru obejmuje szereg działań i propozycji, w których możemy uczestniczyć. Repertuarowe spektakle, uczestnictwo w próbach , w premierach, tzw. biforkachi afterkach (spotkaniach przed spektaklami i po nich), udział w projektach i lekcjach teatralnych, I Festiwalu  Lekturowym, XVIII Dniach Dramaturgii, Dyskusyjnym Klubie Filmowym – to tylko niektóre z  zaproponowanych naszym uczniom i nauczycielom  możliwości.

Nasi uczniowie właściwie już rozpoczęli swoją  tegoroczną przygodę z teatrem- od początku roku odbyły się  wyjazdy na cztery sztuki, a w  sobotę ,7.10 obejrzą na  świetny antywojenny spektakl „Cynkowi chłopcy”. Trwają też pierwsze przymiarki do udziału w Festiwalu Lekturowym, który  odbędzie się w grudniu.

Opiekunka Szkolnego Koła Miłośników Teatru i Ambasadorka Teatru Dramatycznego – Ewa Grochowska

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress