Explore wAubrzych czyli wspólnoty bilet do zamku Książ, Palmiarni, Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany

Udostępnianie jest fajne!

Do zamku Książ, Palmiarni i Centrum Kultury i Sztuki Stara Kopalnia dołączyło Muzeum Porcelany. Tym samym, turysta odwiedzający Wałbrzych będzie mógł zakupić jeden bilet do czterech największych atrakcji turystycznych naszego miasta. Dzięki temu zaoszczędzi aż 20 zł.

Głównym celem wspólnego biletu promowanego w ramach akcji Explore wAubrzych jest „wysłanie”  odwiedzających z Zamku Książ do innych wałbrzyskich obiektów. Od początku kwietnia można zakupić zarówno w kasach instytucji, jak i przez internet jeden bilet, który upoważnia do zwiedzenia: zamku Książ, Palmiarni, Starej Kopalni oraz Muzeum Porcelany.

Wspólny bilet jest dostępny w kasach wymienionych obiektów. W Książu można go kupić także online, a niebawem taką formę sprzedaży ma wprowadzić także Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany. Akcja Explore wAubrzych ma na celu zwiększenie ruchu turystycznego w Wałbrzychu. We wrześniu 2012 r. Wałbrzych kupił Palmiarnię od Agencji Nieruchomości Rolnych i została przyłączona do gminnej spółki Zamek Książ, wprowadzono wspólny bilet wstępu do obu obiektów. Kolejnym krokiem było wprowadzenie w 2015 r., po głośnej na świecie historii „złotego pociągu ” wspólnego biletu wstępu do Zamku Książ, Palmiarni oraz Starej Kopalni. Teraz korzystając ze wspólnej wejściówki, turyści będą mogli również odwiedzić Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.

Wspólny bilet wstępu jest ważny przez rok. Jego zakup to dla turystów nie tylko wygoda, ale również spora ulga. Bilet normalny kosztuje 52 zł, czyli o 20 zł taniej, niż gdyby kupili cztery osobne bilety wstępu. Cena wspólnego biletu ulgowego wynosi 37 zł.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress