Festiwal Kwiatów w Książu już się zbliża…

Festiwal Kwiatów w Książu odbędzie się w tym roku po raz XXIX i jak zwykle przyciągnie tysiące widzów…

W tym roku majowy „weekend” wpasował się idealnie – 1-szy maja wypada w poniedziałek, dzięki temu festiwal potrwa aż 5 dni. Rozpocznie się w sobotę – 29 kwietnia i potrwa do środy – 3 maja. Przez 5 dni, 30 utalentowanych florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich będzie tworzyć niezwykłe kompozycje kwiatowe specjalnie dla gości wydarzenia. Tegorocznym motywem festiwalu został „Tajemniczy ogród” i właśnie on powstanie w zamkowych salach.

Po raz trzeci odbędą się tu III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Dolnośląsko-Lubuskiego. Najzdolniejsi floryści z całego kraju po raz trzeci pokażą, że wyobraźnia nie ma granic i zmierza się w trakcie roślinnych zmagań tworząc wymyślne projekty kwiatowe. Udział w Mistrzostwach Regionów upoważnia do startu w Mistrzostwach Polski, które wyłonią potencjalnego reprezentanta Polski w Mistrzostwach Europy. Zwycięskie prace zostaną wyeksponowane podczas festiwalu.

Festiwal Kwiatów to nie czas kiedy spokojnie można zwiedzać zamkowe zakamarki – warto wziąć pod uwagę charakter tej imprezy i nastawić się na specjalne wrażenia, dalekie od „niedzielnego” spacerku.

Bilety wstępu w czasie imprezy będą nieco tańsze (w systemie on-line jeszcze bardziej – aby uniknąć kolejek warto skorzystać z takiego sposobu zakupu), a trasa zwiedzania zmodyfikowana.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress