Festiwal Teatru Otwartego w Świdnicy – fotorelacja

XVII Festiwal Teatru Otwartego w Świdnicy odbył się w miniony weekend. Zabawa była przednia dla dzieci i dla starszych…

Trwające trzy dni święto teatrów ulicznych zakończyło się w niedzielę około 23, upalna pogoda nie odstraszyła widzów a przybyło ich sporo, zwłaszcza w niedzielę. Teatr „uliczny” ma swoją specyfikę i nastawiony jest na innych odbiorców niż tradycyjny. Kontakt z widzami, efekty specjalne to zazwyczaj nieodzowne elementy przedstawień i tych nie zabrakło na świdnickim Rynku.

Najbardziej rozbudowane pod względem liczby aktorów, scenariusza i scenografii było finałowe przedstawienie lwowskiego teatru Woskresinnia pt. „Mewa” na podstawie dramatu A. Czechowa. Spektakl był bardzo barwny i pełen efektów specjalnych.

W sobotę miało miejsce interesujące wydarzenie, odbył się wernisaż wystawy Franciszka Starowieyskiego – W Oczekiwaniu Ocalenia/Teatr Rysowania. Wystawiony obraz to wynik kilkudniowego happeningu kiedy artysta w pewnego rodzaju uniesieniu tworzył „kłębowiska” kobiecych ciał i kształtów zwierzęcych. Wystawa w świdnickiej Galerii Fotografii potrwa do sierpnia.

Na Festiwalu był też akcent związany ze Świebodzicami, w niedzielnym występie grupy KOLABO czynny udział wzięli świebodziccy tancerze Adrianna Piasecka i Max Mazurek. Spektakl „Otwórz oczy” to teatr, taniec i muzyka jako forma codziennej ekspresji.

Festiwal Teatru Otwartego to pierwsza z wakacyjnych atrakcji naszego sąsiedniego miasta, już niebawem rozpoczyna się Festiwal Bachowski, a w najbliższy weekend finał Truskawki 2015 z zespołem Żywiołak jako gwiazdą.

Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress