Festiwalowy „długi weekend” w regionie

Rozpoczął się festiwal festiwali w regionie, aż cztery duże imprezy z „festiwalem” w nazwie…

Dziś rozpoczął się Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Książu – ta impreza odbywa się już po raz czwarty i znalazła wielu fanów zainteresowanych tajemnicami Dolnego Śląska i nie tylko. W tym roku nie zabraknie akcentów dotyczących „Złotego Pociągu”. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Od wczoraj trwa Festiwal Zabytków Techniki 2016 – to propozycja Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej oraz Fundacji Ochrony Dziedzictwa Przemysłowego Śląska. Festiwal jest z założenia przedsięwzięciem, w którego organizację zaangażowanych jest wiele podmiotów, zarówno posiadających status placówek muzealnych czy kulturalnych jak i normalnych zakładów przemysłowych a także fundacji i stowarzyszeń . Festiwal jest wydarzeniem, które ma opowiadać o historii techniki na terenie całego Przedgórza Sudeckiego, w tym także Aglomeracji Wałbrzyskiej w możliwe dużej liczbie miejsc z nią związanych ukazując jego bogactwo i różnorodność. Program znajdziecie tutaj.

Kolejny festiwal, który już trwa to Festiwal Muzyki Eksperymentalnej w Sokołowsku „Sanatorium Dźwięku”, gwiazdą festiwalu będzie Keith Rowe, wydarzenia między innymi w parku, Kinoteatrze Zdrowie i Laboratorium Kultury w Sokołowsku. Program znajdziecie tutaj.

I wreszcie kończący się już XVII Festiwal Bachowski Świdnica 2016 – festiwal, który przez swoje niekonwencjonalne inicjatywy stara się popularyzować nieco trudniejsze tematy związane z kulturą. Warto wziąć udział w „Śniadaniach na trawie” czy występach „Sceny Off”… Program znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress