Groźna kolizja pod Zamkiem Książ

Bardzo groźnie wyglądały skutki kolizji do jakiej doszło przy zjeździe z drogi krajowej nr 35 do Zamku Książ. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych.

Dzisiaj, po godzinie 14, zderzyły się dwa samochody na wałbrzyskich tablicach rejestracyjnych, którymi kierowały kobiety. Peugeotem jadącym lewym pasem w kierunku Wałbrzycha kierowała  38-latka. W pewnym momencie, by uniknąć zderzenia z Toyotą, która zajechała jej drogę, odbiła w lewo i uderzyła w inną Toyotę czekającą na możliwość skrętu w lewo, do Zamku Książ. Uderzenie było tak fatalne, że Peugeot się wywrócił i dachował. 16-letni pasażer Peugeota został zabrany do szpitala i po zaopatrzeniu, wypisany. Groźnie wyglądająca kolizja zakończyła się stosunkowo szczęśliwie.

Do zdarzenia doszło przy dobrych warunkach drogowych, przy suchej jezdni i dobrej widoczności. Warto pamiętać, że zjazd do Książa jest miejscem o podwyższonym ryzyku – rozpoczyna się sezon turystyczny, w tym miejscu będzie pojawiać się wielu kierowców spoza regionu niekoniecznie znających drogę…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress