Happening rowerowy czy wiec propagandowy?

Punktualnie o 10 rozpoczął się event w Świebodzicach pod nazwą Happening Rowerowy.

Poniedziałkowa impreza przypominała bardziej wiec propagandowy niż happening. Dzieci przyprowadzone ze szkół i przedszkoli zapewniły frekwencję i tło dla głównego wydarzenia jakim było „przecinanie wstęgi” nowych autobusów komunikacji miejskiej. Były przemówienia, których nikt nie słuchał (właściwie to się nie dało przy szwankującym nagłośnieniu, ale może to i lepiej…), było „święcenie”, była kamera. Kamera była najważniejsza, potem wszystko się zmontuje i ładnie pokaże… Około 10:30 wystąpienia zostały już sfilmowane, a ich bohaterowie spokojnie mogli zniknąć z pola widzenia. Sportowym akcentem był występ mistrza piłkarskiego freestylu z pokazem zabawy piłką nożną. Po godzinie 11 dzieci z balonikami i odblaskami powoli rozchodziły się do szkół, a impreza chyliła się ku końcowi.

W czasie eventu rowerzyści „zrobili” dwa kółka wokół Rynku w asyście policji i na tym ich rola się zakończyła – zostali pozostawieni sami sobie.

Otrzymałem ulotkę informującą o zbiórce „Szkółki Kolarskiej” w SP nr 3 w Świebodzicach. Zajęcia we wtorki (15-16:30) i czwartki (16-17:30), zbiórka przy sali gimnastycznej, kontakt: tel. 606 349 918, e-mail: dziadek18@o2.pl

Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress