III edycja biegu „Tropem Wilczym” w Świebodzicach już niedługo

Po raz trzeci w Świebodzicach odbędzie się impreza sportowa pod nazwą „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Ta jedna z największych imprez biegowych w Polsce organizowana jest przez fundację Wolność i Demokracja, lokalnym partnerem i  organizatorem w Świebodzicach jest stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice.

Bieg po raz trzeci odbędzie się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego w dniu 26 lutego 2017. Do wyboru są trzy dystansy: 1963 m, 5 km i 10 km. 1963 m to dystans honorowy symbolizujący datę śmierci ostatniego z Wyklętych sierżanta Józefa Franczaka ps. Lalek. Udział w biegu na tym dystansie jest bezpłatny, a czas nie będzie mierzony – organizatorzy zapraszają całe rodziny (minimalny wiek – 8 lat). Biegi na 5 i 10 km odbędą się ze wspólnego startu, udział kosztuje tak jak w poprzednich latach 15 zł. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają pakiety startowe. Biegi na 5 i 10 km będą klasyfikowane w kategoriach kobiety i mężczyźni. Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Ireneusz Zyska, poseł na Sejm RP (patron honorowy biegu w Świebodzicach), panowie: Tomasz Czekaj, Dariusz Skalny i Mariusz Szafraniec, radni miejscy oraz członkowie stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice.

Jak co roku, będzie grochówka z kotła, wystawa sprzętów z okresu II wojny światowej, strzelanie z wiatrówki i niespodzianki. Nowością dla sportowców będzie po raz pierwszy na tej imprezie w Świebodzicach elektroniczny pomiar czasu.

Wszystkie szczegóły na temat imprezy i formularz zgłoszeniowy znajdują się tutaj. Serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w biegu, ale też do kibicowania – grochówki wystarczy dla wszystkich!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress