III Osiedlowy Turniej Mariusza Szafrańca

W minioną sobotę na Osiedlu Sudeckim odbył się po raz III Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej zorganizowany przez Mariusza Szafrańca, wieloletniego radnego miejskiego, członka Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice.

Turniej nawiązuje do aktualnych wydarzeń związanych z piłką nożną, w tym roku pełna nazwa to III Osiedlowy Turniej Piłki Nożnej – Mały Mundial 2018. Mecze zostały rozegrane są na boisku „Orlik” na Os. Sudeckim, a drużyny składały się z uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. W tym roku 20 – minutowe mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym, zwyciężyła Rosja przed Hiszpanią i Argentyną, królem strzelców został Jakub Węgierski z 20 bramkami na koncie.

Prawdziwy turniej nie może obyć się bez nagród. Były medale, puchary, sprzęty i stroje sportowe, po zawodach wszyscy uczestnicy dostali coś słodkiego i lody dla ochłody…

Pomysłodawcą rozgrywek jest Mariusz Szafraniec, radny miejski, kibic i osoba popularyzująca aktywne spędzanie czasu, od początku patronuje mu Ireneusz Zyska – poseł na Sejm, który m.in. jest fundatorem nagrody dla króla strzelców. Turniej w całości jest finansowany ze środków prywatnych.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress