Impreza u Sznurowa czyli „Leningrad” w Świdnicy

Słynny rosyjski zespół Leningrad (liderem jest Sergiej Sznurow) i jego specyficzny sposób bycia stał się inspiracją dla rockowego spektaklu zaprezentowanego na scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Teatr był wypełniony w 100% a publiczność z każdą chwilą bawiła się coraz bardziej, na niektórych twarzach dało się jednak zauważyć spore zaskoczenie, kiedy ze sceny „poleciały” pierwsze mocne dźwięki i „wiązanki” słowne…

„Leningrad” to alkohol lejący się strumieniami, wspólne muzykowanie artystów-lumpów w zapuszczonej melinie, mocna mieszanka rocka, punka i ska jako forma artystycznej odpowiedzi na rosyjską rzeczywistość. Nieodłączne wulgaryzmy chyba jednak brzmią bardziej melodyjnie w oryginale, czyli po rosyjsku. W spektaklu wykorzystano 18 piosenek grupy, zostały one przetłumaczone i potraktowane dosyć swobodnie, w każdym razie całość zabawna i energetyczna. Do kompletu muzyka na żywo i świetna gra głównych bohaterów Mariusza Kiljana i Tomasza.

Od ponad trzech lat spektakl cieszy się niesłabnącą popularnością wśród publiczności, która po każdym przedstawieniu domaga się bisów. Tak było też tym razem.

Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress