Instytut Goethego w „Szaniawskim”

Dzisiaj rozpoczynają się pokazy przedpremierowe nowego spektaklu w teatrze im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu pt. Instytut Goethego.

Nowy spektakl to tragikomiczny thriller muzyczny. Aby poprowadzić widza przez opowieść o serii morderstw, twórcy sięgają po pastisz utartych form teatralnych. Całość tworzy wartki, a miejscami sentymentalny spektakl o doświadczaniu miłości i zakochania.

Siedem osób zostaje zaproszonych do udziału w tajnym projekcie w Instytucie Goethego (z siedzibą na Zamku Książ w Waldenburgu). Dość prędko, w tajemniczy sposób, ginie jeden z gości. Uczestnicy projektu zdają sobie sprawę, że zostali wplątani w aferę kryminalną. Niespodziewane wydarzenia budzą w nich lęk i ciekawość zarazem. Siedmiu bohaterów postanawia dowiedzieć się, kto pragnie ich śmierci. Wspólna lektura „Cierpień młodego Wertera” prowadzi ich przez emocjonalną drogę egzystencjalnych lęków, smutku, melancholii, romantycznej miłości, obłędu i samobójczych śmierci.

Kto jest tutaj katem, a kto ofiarą? Kto kotkiem, a kto myszką? Na te pytania poznamy odpowiedź już 9 listopada na specjalnym pokazie przedpremierowym „Instytutu Goethego” w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym.

Specjalne pokazy przedpremierowe:

9 listopada 2018 / godz. 19:00 / Duża Scena

10 listopada 2018 / godz. 19:00 / Duża Scena

11 listopada 2018 / godz. 18:00 / Duża Scena

Premiera:

19 listopada 2018 / godz. 9:00 / Duża Scena

w ramach projektu „Z OGNIEM W GŁOWIE 3.” Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress