Jutro rozpoczyna się Festiwal Kwiatów i Sztuki w Książu

Trwają przygotowania do 29-go Festiwalu Kwiatów i Sztuki w Książu. Na dworze śnieg i plucha a w zamku kwiatowe zapachy…

Dzisiaj odbywał się konkurs florystyczny: III Krajowe Florystyczne Mistrzostwa Regionu Dolnośląsko-Lubuskiego. Udział w Mistrzostwach Regionów upoważnia do startu w Mistrzostwach Polski, które wyłonią potencjalnego reprezentanta Polski w Mistrzostwach Europy. Zwycięskie prace będą eksponowane w zamkowych salach podczas festiwalu.

Już jutro pierwszy dzień udostępnienia dla zwiedzających (otwarcie o godzinie 10), floryści będą pracowali całą noc. Największy problem jest z kompozycjami które mają być prezentowane na zewnątrz, śnieg opóźnia prace – będą one przygotowane w ostatniej chwili. Tegorocznym motywem przewodnim aranżacji kwiatowych jest „Tajemniczy ogród”, a przechadzka po zamkowych salach ma przypominać labirynt. Przez 4 dni, 30 utalentowanych florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich będzie tworzyć niezwykłe kompozycje kwiatowe specjalnie dla gości wydarzenia. Autorem najbardziej okazałych, na dziedzińcu i w sali Maksymiliana jest mistrz polski florystów – Tomasz Kuczyński. Po salach zamkowych „w przygotowaniu” oprowadziła mnie pani Daria Tomala ze Stowarzyszenia Florystów Polskich.

Złą wiadomością jest fakt, że w wyniku opadów nieczynne będą parkingi pod zamkiem na łąkach należących do Stada Ogierów. Z Wałbrzycha będzie uruchomiona prywatna komunikacja autobusowa. Ze Świebodzic najbezpieczniej będzie dostać się do zamku pieszo pozostawiając auto w pobliżu Tesco albo jeszcze lepiej w domu. W tym roku nie będzie zorganizowanej komunikacji przez park ze względu na zły stan techniczny drogi i prowadzone prace leśne.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress