Już za 2 miesiące możemy wybrać lepszego burmistrza!

Od kilku dni znamy termin tegorocznych wyborów samorządowych, w tym roku będzie to 21 października.

To ważne wydarzenie w naszym mieście, będziemy wybierać burmistrza i radnych Rady Miejskiej! Warto pamiętać, że wybory samorządowe to nie zamach na obecną władzę tylko okazja aby wybrać lepszą! Okazja aby dać szansę komuś kto ma pomysł na rządzenie i nie jest jego celem samym w sobie za wszelką cenę utrzymanie się na stanowisku. Prawo do kandydowania i wybierania ma każdy obywatel. Każdy kto chce zaangażować się społecznie, każdy kto chce pracować dla lokalnej społeczności.

Nieoficjalnie mówi się w naszym mieście o trzech nazwiskach kandydatów na burmistrza i czterech komitetach wyborczych. Termin rejestracji komitetów wyborczych upływa w poniedziałek 27 sierpnia i wtedy będzie więcej wiadomo „na pewno”. W chwili pisania tego tekstu nie został jeszcze zgłoszony żaden z komitetów poza jednym, partyjnym o którym się mówi. Udział w konkursie na fotel burmistrza zadeklarowało dwóch chętnych.

W tegorocznych wyborach samorządowych w Świebodzicach nie będzie okręgów jedomandatowych. Wracamy, jedną różnicą, do sytuacji z wcześniejszych wyborów. Będą wielomandatowe listy wyborcze z których radni zostaną wytypowani metodą D’Hondta. Różnica jest taka, że zamiast 3 będą 4 okręgi wyborcze. Taki podział wspiera większe ugrupowania…

Na stronie swiebodzice.info będę informował o kalendarzu wyborczym oraz o działaniach komitetów i kampanii, aby łatwiej odnaleźć treści na ten temat została utworzona kategoria „Wybory 2018”.

14 myśli na temat “Już za 2 miesiące możemy wybrać lepszego burmistrza!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress