Kandyduję do Rady Miejskiej w Świebodzicach!

Z pewnością zauważyliście Państwo ostatnio mniejszą aktywność na stronach swiebodzice.info, ma to bezpośredni związek z wyborami samorządowymi, wyborami do Rady Miejskiej i na urząd burmistrza Świebodzic. Niedługo aktywność wróci do dawnego rytmu.

Jestem zaangażowany w te wybory na trzy sposoby. Jestem pełnomocnikiem wyborczym Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia „Obywatelskie Świebodzice”, to mnóstwo papierkowej roboty i pilnowania żeby wszystko było zgodnie z prawem i w terminie.  Przygotowuję wszystkie materiały wyborcze: ulotki, plakaty, banery, ogłoszenia prasowe itp. I co najważniejsze, sam kandyduję do Rady Miejskiej z tego komitetu, okręg wyborczy nr 3, pozycja na liście 1 – muszę więc także znaleźć czas na prowadzenie własnej akcji promocyjnej.

Chcę zostać radnym z kilku powodów

  • Chcę mieć prawdziwy i bezpośredni wpływ na życie mojego miasta. Chcę by Świebodzice stały się nowoczesnym miastem, gdzie są warunki do rozwoju. Od kilkunastu lat Świebodzice stoją w miejscu. Co prawda jakieś budynki odnowiono, poprawiono kilka ulic – wszystko dzięki unijnym dotacjom, nie został za to zbudowany żaden obiekt komunalny czy użyteczności publicznej, nie została zrealizowana żadna inwestycja poprawiająca funkcjonowanie „organizmu” miejskiego,
  • Chcę aby Świebodzice wróciły do mieszkańców, aby odrodziła się działalność organizacji pozarządowych, zepchnięta obecnie całkowicie na margines. To organizacje pozarządowe: stowarzyszenia, fundacje wywodzące się wprost z mieszkańców najlepiej wiedzą czego oni oczekują i jak to zrobić – wystarczy je wspierać na partnerskich zasadach.
  • Brak przejrzystości finansowej wydatków publicznych. Próbuje cały czas badać sprawy związane z wydatkami publicznymi, opór magistratu jest bardzo duży. Uzyskanie prostych informacji publicznych wiąże się z wielokrotną wymianą korespondencji, a i tak często kończy się fiaskiem. Jeżeli zostanę radnym Rady Miejskiej, będę miał dostęp do wielu dokumentów wprost z urzędu. Jawność finansów publicznych się Państwu po prostu należy…
  • Chcę pracować w Świebodzicach i dla Świebodziczan, mam pomysły jak promować nasze miasto aby korzystali z tego przedsiębiorcy, inwestorzy i w konsekwencji wszyscy mieszkańcy. Wiem co zrobić aby młodzi ludzie nie „uciekali” ze Świebodzic, a wracali tu zakładać rodziny i żyć.

Moim kandydatem na burmistrza w tych wyborach jest Mariusz Szafraniec, radny od czterech kadencji – doświadczony w pracy samorządu. Znam go od wielu lat i zapewniam, że to człowiek uczciwy, który będzie rzetelnie wykonywał swoją pracę w Ratuszu. W wielu sprawach dotyczących Świebodzic nasze poglądy są zbieżne, w innych na pewno znajdziemy kompromis…

Szanowni Państwo, wybory samorządowe, to nie zamach na obecną władzę (tak niektórzy to przedstawiają), to prawo do realizacji planów i marzeń w postaci wybierania i kandydowania, a następnie pracy dla wspólnej sprawy. Każdy z Państwa ma takie prawo. 21 października odbędą się wybory, ja skorzystałem z prawa zaproponowania swojej osoby do Rady Miejskiej. Proponuję alternatywę do tego czego wspólnie doświadczaliśmy przez ostatnie 12 lat, proszę o poparcie – nie zawiodę.

Z poważaniem, Sebastian Biały – Wasz kandydat na radnego Rady Miejskiej w Świebodzicach.

 

Jedna myśl na temat “Kandyduję do Rady Miejskiej w Świebodzicach!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress