Kino w Świebodzicach pożądane

Przez ostatnie lata mieszkańcy Świebodzic zostali przyzwyczajeni, że aby obejrzeć film w kinie trzeba pojechać do sąsiedniej Świdnicy lub Wałbrzycha…

W piątkowe popołudnie miało miejsce precedensowe wydarzenie w dziejach Miejskiego Domu Kultury – odbyły się biletowane projekcje dwóch filmów: dla dzieci film animowany „Bociany” i dla dorosłych „Wołyń”. Bilety w cenie 14 i 16 zł nie przeszkodziły w zebraniu całkiem licznej publiczności (na film dla dzieci przyszło około 100 dzieci, na „Wołyń” około 50). W godzinach przedpołudniowych odbyły się projekcje dla grup zorganizowanych. Przed seansem można było zaopatrzyć się na miejscu w popcorn i coś do picia.

Filmy były wyświetlane za pomocą laserowego rzutnika kinowego marki NEC NC1100L zapewniającego obraz w rozdzielczości 2K zgodnie ze specyfikacją DCI, dźwięk w systemie 2.1.

„Objazdowe” kino ma odwiedzać Świebodzice regularnie, z jaką częstotliwością okaże się z czasem. Istotną zaletą kina w Świebodzicach jest to, że nie trzeba wyjeżdżać na seans do sąsiedniej miejscowości co znacznie podraża koszty, a najmłodsi mogą wybrać się na film bez towarzystwa rodziców…

Pomysł reaktywowania kina w Świebodzicach został zaczerpnięty z programu wyborczego Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice z ostatnich wyborów samorządowych, nie jest to zresztą pierwszy pomysł z tego źródła wykorzystany przez Miasto.

Następne seanse w grudniu.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress