Klasa humanistyczna z LO w Świebodzicach w Urzędzie Marszałkowskim Wrocławiu!

Aktywność poza zajęciami prowadzonymi na terenie szkoły naszych uczniów jest jednym z priorytetów ale i uciech naszych uczniów.

W dniu 19 maja pod opieką pani profesor Grażyny Łupkowskiej oraz pana profesora Mariusza Motaka grupa historyczna została zaproszona do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Tam też jeden z zaprzyjaźnionych działaczy naszego regionu oprowadził uczniów po urzędzie, przeprowadził krótką rozmowę oraz zaprosił do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanej lekcji mającej na celu poszerzenie wiadomości uczniów na temat historii, terytorium czy budżetu naszego województwa. Będąc w tak ciekawym mieście jak Wrocław, nasi uczniowie odwiedzili także Muzeum Archidiecezjalne – jedno z najstarszych muzeów archidiecezjalnych w Polsce; gromadzi ono między innymi bogaty i rzadki zbiór zabytków starożytnych, średniowiecznych, czy też sztuki zbliżonej do współczesnej. Z zaciekawieniem grupa przyglądała się jedynej w Europie mumii dziecka, wielu rodzajom glinianych tabliczek z czasów Sumerów, wazom czy też dziełom sakralnym pochodzącym ze średniowiecza.

Zmęczeni, spóźnieni na pociąg jednakże pełni radochy z dnia wolnego wróciliśmy do domu. Była to niezapomniana przygodą i atrakcyjna formą nauki.

Albert Krynicki/LO w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress