Kolejne kłamstwa burmistrza Kożuchowicza – tym razem na temat obwodnicy Świebodzic

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach burmistrz znowu kłamał, tym razem nt. wpisania obwodnicy Świebodzic do „Programu Narodowego Obwodnic”.

Wiele informacji dziwnych i zupełnie zaskakujących przedstawił burmistrz Świebodzic podczas sesji 26 lutego na temat komunikacji, niektóre nie dotyczyły naszego miasta, ale coś trzeba mówić… ciemny lud to kupi. Po kłamstwach na temat „Mieszkania Plus” (do tematu wrócę niebawem) doszły kłamstwa na temat „starań” burmistrza o budowę obwodnicy naszego miasta.

Rewelacje na temat ponownego wpisania obwodnicy Świebodzic do „Programu Narodowego Obwodnic” skłoniły mnie do sprawdzenia tej informacji. Skontaktowałem się z rzecznikiem prasowym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu i otrzymałem odpowiedź tej treści:

W nawiązaniu do Pana zapytania informuję, że zadanie budowy obwodnicy Świebodzic zostało zgłoszone w ramach dostosowania DK34 do nośności 115 KN/oś pod nazwą „Rozbudowa drogi krajowej nr 34 na odcinku Świebodzice – Dobromierz wraz z budową obwodnicy Świebodzic”, jednak inwestycja nie została wpisana do żadnego planu rządowego.
Jako Oddział widzimy potrzebę rozbudowy DK34 i wskazujemy konieczność wprowadzenia jej do Programu Budowy Dróg Krajowych, jednak nie mamy możliwości umieszczania zadań w programach rządowych, ponieważ odbywa się to jedynie na szczeblu ministerialnym.

Próbowałem znaleźć jakąkolwiek informację nt. wspomnianego „Programu Narodowego Obwodnic” – taki program nie istnieje, a obwodnica Świebodzic nie jest wpisana do żadnego rządowego planu!

Pierwsze kłamstwa na temat starań burmistrza o obwodnicę pojawiły się w „gazecie” samorządowej po pikiecie zorganizowanej przez Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice (informacja tutaj), jak się później okazało od burmistrza, przez ostatnie 10 lat, nie wyszło ani jedno pismo w intencji budowy drogi wyprowadzającej ruch tranzytowy za miasto…

W mojej ocenie po kłamstwach dotyczących tak istotnych spraw jak gospodarka mieszkaniowa i obwodnica Świebodzic, burmistrz zasługuje na nowy przydomek: Bogdan Kłamca Kożuchowicz. Strach się bać jakie kłamstwa jeszcze usłyszymy z jego ust w roku wyborczym…

Burmistrz racjonalizator

Ponieważ burmistrz zdaje sobie sprawę, że wieloletnie zaniedbania w tej sprawie mogą zaszkodzić mu w zbliżających się wyborach samorządowych, przedstawił naprędce sklecony pomysł „ratunku komunikacyjnego” miasta. Według „nowatorskiego” pomysłu miały by powstać dwa mosty (a może tylko jeden) na rzece Pełcznicy: przy wyjeździe z os. Piastowskiego, koło Biedronki, prosto przez prywatny budynek do ulicy Piaskowej i Fabrycznej lub w miejsce kładki łączącej ul. Łączną z Piaskową (tam kiedyś istniał most, pozostały doprowadzenia jezdni wąskiej ulicy i „przyczółki”.

Czerwone kółka na planie to miejsca planowanych mostów.

Pytanie co to „nowatorskie” rozwiązanie miało by załatwić? Na ruch tranzytowy nie będzie miało żadnego wpływu, umożliwi jedynie komunikację z osiedla Piastowskiego z centrum miasta, każda dalsza podróż wiąże się przejazdem przez ulice Strzegomską lub Jeleniogórską, na których ruch tranzytowy się nie zmieni…

Będzie można dojechać do Rynku, tylko po co? Zaparkować nie ma gdzie, a sklepów jak na lekarstwo. A może chodzi o o dojazd do Ratusza, to w końcu prawie centrum wszechświata…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress