Komisja bez burmistrza, konkurs bez pokrycia…

W miniony czwartek odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Świebodzicach. W porządku obrad przewidziano dyskusję na temat przedstawionego przez Regionalną Izbę Obrachunkową budżetu na rok 2020 dla Świebodzic.

Na posiedzeniu komisji nie było Skarbnika Miasta, Burmistrza ani nikogo z urzędu kto reprezentowałby te osoby. Na posiedzenie komisji budżetu oprócz członków zjawili się radni zainteresowani nowym budżetem, burmistrz Paweł Ozga mimo, że był w tym czasie w ratuszu nie przyszedł. Najwyraźniej nie jest zainteresowany współpracą z radnymi… pozostaje w tej sytuacji pytanie jak chce rządzić miastem?

Radni na posiedzeniu komisji chcieli przedstawić burmistrzowi propozycje zmian do budżetu niezbędnych aby realizować pilne bieżące zadania w tym zabezpieczyć środki na dotacje dla organizacji pozarządowych niezbędnych do przeprowadzenia konkursu – to sprawa bardzo pilna. Przygotowali gotowy projekt uchwały wprowadzający zmiany do budżetu, wystarczyło sprawę przedyskutować i zaakceptować „gotowca” zgodnego z ustaleniami na 31 stycznia 2020.

Co ciekawe następnego dnia, 28 lutego burmistrz ogłosił konkurs na dotacje dla organizacji pozarządowych bez zabezpieczonych środków w budżecie. Konkurs został rozpisany na łączną kwotę na to zadanie w wysokości 612 tys. zł, w budżecie jest tylko 230 tys. Jeżeli środki na ten cel nie zostaną przesunięte, nie będzie możliwości podpisania umów z organizacjami pozarządowymi mimo rozstrzygnięcia konkursu. Warto przypomnieć, że konkurs został już raz ogłoszony, dokładnie taki sam i z nieznanych przyczyn burmistrz go odwołał…

Jedna myśl na temat “Komisja bez burmistrza, konkurs bez pokrycia…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress