KROKE w A’propos KONKURS

Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje.

W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór The Secrets of The Life Tree w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha Inland Empire. Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta East Meets East.
W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.

koncert KROKE
28 kwietnia 2016, godz. 20:00
Klub A’propos, Wałbrzych, ul. Wieniawskiego 82
Bilety: 50 zł przedsprzedaż, 60 zł w dniu koncertu

Dwa podwójne zaproszenia na koncert można wygrać odpowiadając na pytanie konkursowe. Co oznacza nazwa zespołu? Na odpowiedzi czekam do środy 27 kwietnia, do godziny 16.
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Konkurs zakończony. Nazwa zespołu Kroke oznacza w języku jidysz Kraków – miasto z którego pochodzą. Wejściówki wygrały panie J.D. i A.M.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress