Marek Makaron Motyka – Śląski Blues – wygraj bilety na koncert w piątek, 18 września!

18 września 2015 godz. 20:00
Śląski Dzień Bluesa: Marek MAKARON Motyka /koncert/
Wałbrzych, ul Wieniawskiego 82, klub A’propos

16 września – w dzień urodzin B.B.Kinga – obchodzony jest już zwyczajowo Polski Dzień Bluesa. Koncert poświęcony Królowi Bluesa odbył się w naszym klubie w lipcu, więc postanowiliśmy zorganizować z tej okazji ŚLASKI DZIEŃ BLUESA i zaprezentować jednego z najbardziej niezwykłych bluesmenów, jakim niewątpliwie jest Marek MAKARON Motyka!

Marek „Makaron” Motyka – bluesman, bytomianin, miłośnik Śląska, laureat Nagrody Prezydenta Miasta Bytomia w Dziedzinie Kultury ,,Muza 2009,” występował na największym festiwalu bluesowym na świecie inn-door ,,Rawa Blues Festival” w Katowickim Spodku. Parę lat temu Marek”Makaron”Motyka, sięgnął po stare, śląskie pieśni i ubrał je w bluesowe dźwięki. W efekcie w 2008r. ukazał się album Marek Makaron Trio „Makaron po śląsku”. Zamiłowanie do minimalizmu oraz oszczędność w środkach muzycznych doprowadziło Marka Motykę do nagrania materiału solo. Bluesman wszedł do studia, usiadł z gitarą i nagrał materiał. Tylko dźwięk gitary dobro oraz głos Marka Motyki sprawił, że powstał bardzo kameralny album, który zabiera nas do świata tradycyjnego bluesa. Album „Bez owijania w bawełnę” to czysta rejestracja bez poprawek i upiększeń, tzw. setka. Stare śląskie pieśni w połączeniu z bluesem ukazują w pełni obyczajowość i kulturę śląską.

W A’propos usłyszymy go w duecie z Ryszardem RICO Rajcą.

Bilety: 25 zł przedsprzedaż, 35 zł w dniu koncertu

Dla czytelników swiebodzice.info dwie podwójne wejściówki, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: jak nazywa się rodzaj gitary widoczny w 27 sekundzie teledysku poniżej?

Na odpowiedź czekam do godziny 10:00, 18 września. Zwycięzców powiadomię telefonicznie.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Konkurs zakończony: Gitara to gitara rezofoniczna, typ gitary akustycznej. Do A’propos wybiorą się R.T. i A.S.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress