„Młodzi dla Świebodzic” poirytowani wystąpieniem burmistrza Ozgi

Udostępnianie jest fajne!

Ósmego lipca burmistrz Ozga wraz z zastępcą nagrali rozmowę z dziennikarzem w lokalnym Radio Sudety. Bezpodstawna krytyka oddolnej inicjatywy wywołała poirytowanie „Młodych dla Świebodzic”.

Temat działań informacyjnych burmistrza Ozgi jest szerszy i do niego wrócę, bezpodstawna krytyka „Jadłodzielni” na Os. Sudeckim wywołała irytację i oburzenie inicjatorów przedsięwzięcia. Ozga powiedział, że zapomnieli o lodówce i po hucznym otwarciu nie dbają o jej funkcjonowanie. Młodzi zareagowali bardzo szybko na swoim fanpagu:

Wyjątkowo „udana” promocja nowego zastępcy Burmistrza Miasta Świebodzice.

Burmistrz Miasta, Paweł Ozga w rozgłośni radiowej Sudety24.pl w dniu dzisiejszym, tj. 8 lipca planował w sposób szczególny przedstawić swojego zastępcę. Niestety, nie udało się. Przysłonił burmistrz zastępcę swoim popisowym wystąpieniem!

Dlaczego piszemy o tym? Ponieważ burmistrz wypowiedział się niepochlebnie o nas Młodych i lodówce. Panie Burmistrzu, nikt nie zapomniał o projekcie Jadłodzielnia. Wręcz przeciwnie, odnieść można wrażenie, że to właśnie Pan zapomniał, że takie miejsce i projekt społeczny jest w Świebodzicach.

Burmistrz Ozga zapytany przez Redaktora o miejską „Jadłodzielnię” – nie wypromował, nie pochwalił, za to w sposób nieuczciwy opisał.

𝓐𝓚𝓣 1️⃣ – 𝓙𝓮𝓼𝓽𝓮𝓶 𝓶𝓪̨𝓭𝓻𝔃𝓮𝓳𝓼𝔃𝔂, 𝓸𝓭 𝓻𝓮𝓼𝔃𝓽𝔂

💬 Cyt, „𝐝𝐨𝐬́𝐜́ 𝐡𝐮𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐛𝐲ł𝐨… 𝐛𝐲ł𝐨 𝐡𝐮𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐨𝐭𝐰𝐚𝐫𝐜𝐢𝐞, 𝐰𝐢𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐢𝐬́𝐦𝐲 𝐭𝐨 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐭𝐚𝐥𝐚𝐜𝐡 𝐬𝐩𝐨ł𝐞𝐜𝐳𝐧𝐨𝐬́𝐜𝐢𝐨𝐰𝐲𝐜𝐡, 𝐠𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐫𝐚𝐝𝐧𝐢 𝐮𝐜𝐳𝐞𝐬𝐭𝐧𝐢𝐜𝐳𝐲𝐥𝐢… 𝐧𝐚𝐭𝐨𝐦𝐢𝐚𝐬𝐭 𝐦𝐚𝐫𝐭𝐰𝐢 𝐦𝐧𝐢𝐞 𝐫𝐳𝐞𝐜𝐳 𝐭𝐚𝐤𝐚, 𝐳̇𝐞 𝐭𝐚 𝐥𝐨𝐝𝐨́𝐰𝐤𝐚, 𝐦𝐨́𝐰𝐢𝐦𝐲 𝐨 𝐨𝐭𝐰𝐚𝐫𝐜𝐢𝐮, 𝐧𝐨 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐮𝐬𝐭𝐚. 𝐏𝐲𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐥𝐚𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐩𝐮𝐬𝐭𝐚 – 𝐜𝐳𝐲 𝐢𝐧𝐢𝐜𝐣𝐚𝐭𝐨𝐫𝐳𝐲 𝐳𝐚𝐩𝐨𝐦𝐧𝐢𝐞𝐥𝐢, 𝐚𝐛𝐲 𝐭𝐚𝐦 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐚𝐤 𝐝𝐛𝐚𝐜́ 𝐨 𝐭𝐨 𝐢 𝐝𝐨𝐧𝐨𝐬𝐢𝐜́ 𝐰 𝐣𝐚𝐤𝐢𝐬́ 𝐬𝐩𝐨𝐬𝐨́𝐛, 𝐳̇𝐞 𝐧𝐢𝐞 𝐭𝐲𝐥𝐤𝐨 𝐨𝐭𝐰𝐚𝐫𝐜𝐢𝐞 𝐥𝐨𝐝𝐨́𝐰𝐤𝐢, 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐧𝐚𝐣𝐰𝐚𝐳̇𝐧𝐢𝐞𝐣𝐬𝐳𝐞, 𝐚 𝐳̇𝐞𝐛𝐲 𝐨𝐧𝐚 𝐟𝐮𝐧𝐤𝐜𝐣𝐨𝐧𝐨𝐰𝐚ł𝐚?” – Burmistrz Paweł Ozga, wypowiedź dla rozgłośni radiowej Sudety24.pl

Szanowny Panie Burmistrzu, ilekroć powtarza Pan, że rozmowa i współpraca jest ważna, ba! najważniejsza, tak Pan sam nie stosuje się do tych słów. Nasza rada na współpracę: jedzie Pan do pracy lub z niej wraca podjedzie Pan do sklepu i kupi jedną! nie mówimy tutaj o większej ilości, jedną zwykłą konserwę i umieści taką w lodówce, proszę nam wierzyć, popyt jest duży. Może Pan równie dobrze umieścić w takiej lodówce kanapkę, której nie zjadł Pan w pracy.
Ale o czym w ogóle mówimy… od lat była organizowana Wigilia dla potrzebujących, a to właśnie Pan odwołał tą piękną inicjatywę. Nie możemy wiec od Pana wymagać atencji, jeśli bardziej potrzebujący jej nie otrzymują.

Burmistrzu, czy to nie Pan powtarzał jak mantrę przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, że “nie będę robił sobie pijaru!”. Wykorzystuje Pan internetową miejską telewizję do promowania swojej osoby – wchodzimy na YouTube i co widzimy? 🎥 „𝐁𝐔𝐑𝐌𝐈𝐒𝐓𝐑𝐙 𝐒́𝐖𝐈𝐄𝐁𝐎𝐃𝐙𝐈𝐂; 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐜𝐲𝐤𝐥𝐞 𝐭𝐨 𝐦𝐨𝐣𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐣𝐚, 𝐦𝐨𝐣𝐚 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐨𝐬́𝐜́” – serio? Co mieszkańców interesuje to, że Pańskie hobby to motocykle, czy miasto ma z tego jakieś korzyści ? A to, że jest Pan Burmistrzem, jeżdżącym na motorku to nikogo nie interesuje. Przykre tylko jest to, że to za publiczne pieniądze 💰 opłacona tuba promocyjna Czy filmiki tego typu dadzą głosy? Prawdę mówiąc, wątpimy w to bardzo.

Projekt lodówki, z której może skorzystać każdy potrzebujący jest projektem współtworzonym przez mieszkańców Świebodzic, mieszkańców, z którymi Pan nie rozmawia. A krytykuje chętnie.
„𝐃𝐫𝐳𝐰𝐢 𝐬𝐳𝐞𝐫𝐨𝐤𝐨 𝐨𝐭𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞 🚪!”- często wypowiada Pan to zdanie na sesjach Rady Miejskiej, w telewizji lokalnej, gazecie lub mediach społecznościowych. Muszą być to bardzo wąskie drzwi tylko dla wybranych, bo mało kto tam wejdzie.

Projekt lodówki jest, był i będzie – od mieszkańców, dla mieszkańców – to właśnie ludzie dobrej woli, wpłacili pieniądze na konto zrzutki, udostępniali posty na Facebooku, rozmawiali ze znajomymi o tym. Dzięki takim osobom udało się zrealizować ten projekt. Panie Burmistrzu, naprawdę niesamowite jest to, że lodówka jest i będzie dzięki zaangażowaniu mieszkańców.

𝓐𝓚𝓣 2️⃣ – 𝓤𝓽𝓻𝓾𝓭𝓷𝓲𝓪𝓷𝓲𝓮

Chciałby Pan współpracować z mieszkańcami, współpracować z młodymi ludźmi. Słusznie! Jakby nie było, dzięki grupie młodych mieszkańców tego miasta, wygrał Pan wybory, zauważyli w Panu szansę na realizację celów, które postulowali. Co za zaskoczenie! Ani jeden postulat nie zrealizowany!

Nie chciał Pan współpracować przy lodówce (protip; 𝐣𝐚𝐤 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐛𝐮𝐫𝐦𝐢𝐬𝐭𝐫𝐳 𝐮𝐦𝐚𝐰𝐢𝐚 𝐧𝐚 𝐬𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐞, 𝐭𝐨 𝐰𝐲𝐩𝐚𝐝𝐚ł𝐨𝐛𝐲 𝐰𝐲𝐛𝐫𝐚𝐜́ 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐨𝐬𝐨𝐛𝐢𝐬́𝐜𝐢𝐞). Nie chce Pan również współpracować w kwestii serca na nakrętki – projekt Młodych dla Świebodzic i radnych.
Panie Burmistrzu, odpisanie TAK  lub NIE 🚫 nie powinno zajmować dwóch tygodni tylko dwa – cztery dni. Nie musiał Pan przeszukiwać sterty dokumentów 📑 w tej sprawie, nie musiał Pan radzić się pracowników – proste pytanie, jeszcze prostsza i szybka powinna być odpowiedź. Pan „kontempluje” nasze pisma tygodniami.
Prosimy jako młodzi mieszkańcy, by Pan naprawdę działał, bo jak na razie to od 2️⃣2️⃣ listopada 2️⃣0️⃣1️⃣8️⃣ nic nie zostało zrobione z Pańskiej inicjatywy, tylko słyszymy wciąż „oszczędzamy”, „oglądam każdą złotówkę z każdej strony”.

Oprac. za zgodą autorów.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress