„Młodzi dla Świebodzic” poirytowani wystąpieniem burmistrza Ozgi

Ósmego lipca burmistrz Ozga wraz z zastępcą nagrali rozmowę z dziennikarzem w lokalnym Radio Sudety. Bezpodstawna krytyka oddolnej inicjatywy wywołała poirytowanie „Młodych dla Świebodzic”.

Temat działań informacyjnych burmistrza Ozgi jest szerszy i do niego wrócę, bezpodstawna krytyka „Jadłodzielni” na Os. Sudeckim wywołała irytację i oburzenie inicjatorów przedsięwzięcia. Ozga powiedział, że zapomnieli o lodówce i po hucznym otwarciu nie dbają o jej funkcjonowanie. Młodzi zareagowali bardzo szybko na swoim fanpagu:

Wyjątkowo „udana” promocja nowego zastępcy Burmistrza Miasta Świebodzice.

Burmistrz Miasta, Paweł Ozga w rozgłośni radiowej Sudety24.pl w dniu dzisiejszym, tj. 8 lipca planował w sposób szczególny przedstawić swojego zastępcę. Niestety, nie udało się. Przysłonił burmistrz zastępcę swoim popisowym wystąpieniem!

Dlaczego piszemy o tym? Ponieważ burmistrz wypowiedział się niepochlebnie o nas Młodych i lodówce. Panie Burmistrzu, nikt nie zapomniał o projekcie Jadłodzielnia. Wręcz przeciwnie, odnieść można wrażenie, że to właśnie Pan zapomniał, że takie miejsce i projekt społeczny jest w Świebodzicach.

Burmistrz Ozga zapytany przez Redaktora o miejską „Jadłodzielnię” – nie wypromował, nie pochwalił, za to w sposób nieuczciwy opisał.

??? 1️⃣ – ?????? ??̨????????, ?? ??????

? Cyt, „???́?́ ??????? ??ł?… ??ł? ?????? ????????, ?????????́?? ?? ?? ????????? ???ł??????́???????, ????? ????? ?????????????… ????????? ?????? ???? ????? ????, ?̇? ?? ????́???, ??́???? ? ????????, ?? ???? ?????. ??????? ???????? ???? ????? – ??? ??????????? ??????????, ??? ??? ?????? ????́ ? ?? ? ???????́ ? ?????́ ?????́?, ?̇? ??? ????? ???????? ????́???, ???? ??????̇???????, ? ?̇??? ??? ???????????ł??” – Burmistrz Paweł Ozga, wypowiedź dla rozgłośni radiowej Sudety24.pl

Szanowny Panie Burmistrzu, ilekroć powtarza Pan, że rozmowa i współpraca jest ważna, ba! najważniejsza, tak Pan sam nie stosuje się do tych słów. Nasza rada na współpracę: jedzie Pan do pracy lub z niej wraca podjedzie Pan do sklepu i kupi jedną! nie mówimy tutaj o większej ilości, jedną zwykłą konserwę i umieści taką w lodówce, proszę nam wierzyć, popyt jest duży. Może Pan równie dobrze umieścić w takiej lodówce kanapkę, której nie zjadł Pan w pracy.
Ale o czym w ogóle mówimy… od lat była organizowana Wigilia dla potrzebujących, a to właśnie Pan odwołał tą piękną inicjatywę. Nie możemy wiec od Pana wymagać atencji, jeśli bardziej potrzebujący jej nie otrzymują.

Burmistrzu, czy to nie Pan powtarzał jak mantrę przed wyborami samorządowymi w 2018 roku, że “nie będę robił sobie pijaru!”. Wykorzystuje Pan internetową miejską telewizję do promowania swojej osoby – wchodzimy na YouTube i co widzimy? ? „????????? ?́?????????; ????????? ?? ???? ?????, ???? ??????́?́” – serio? Co mieszkańców interesuje to, że Pańskie hobby to motocykle, czy miasto ma z tego jakieś korzyści ? A to, że jest Pan Burmistrzem, jeżdżącym na motorku to nikogo nie interesuje. Przykre tylko jest to, że to za publiczne pieniądze ? opłacona tuba promocyjna Czy filmiki tego typu dadzą głosy? Prawdę mówiąc, wątpimy w to bardzo.

Projekt lodówki, z której może skorzystać każdy potrzebujący jest projektem współtworzonym przez mieszkańców Świebodzic, mieszkańców, z którymi Pan nie rozmawia. A krytykuje chętnie.
„????? ??????? ??????? ?!”- często wypowiada Pan to zdanie na sesjach Rady Miejskiej, w telewizji lokalnej, gazecie lub mediach społecznościowych. Muszą być to bardzo wąskie drzwi tylko dla wybranych, bo mało kto tam wejdzie.

Projekt lodówki jest, był i będzie – od mieszkańców, dla mieszkańców – to właśnie ludzie dobrej woli, wpłacili pieniądze na konto zrzutki, udostępniali posty na Facebooku, rozmawiali ze znajomymi o tym. Dzięki takim osobom udało się zrealizować ten projekt. Panie Burmistrzu, naprawdę niesamowite jest to, że lodówka jest i będzie dzięki zaangażowaniu mieszkańców.

??? 2️⃣ – ???????????

Chciałby Pan współpracować z mieszkańcami, współpracować z młodymi ludźmi. Słusznie! Jakby nie było, dzięki grupie młodych mieszkańców tego miasta, wygrał Pan wybory, zauważyli w Panu szansę na realizację celów, które postulowali. Co za zaskoczenie! Ani jeden postulat nie zrealizowany!

Nie chciał Pan współpracować przy lodówce (protip; ??? ???̨ ????????? ?????? ?? ?????????, ?? ??????ł??? ??????́ ???̨ ??????́???). Nie chce Pan również współpracować w kwestii serca na nakrętki – projekt Młodych dla Świebodzic i radnych.
Panie Burmistrzu, odpisanie TAK  lub NIE ? nie powinno zajmować dwóch tygodni tylko dwa – cztery dni. Nie musiał Pan przeszukiwać sterty dokumentów ? w tej sprawie, nie musiał Pan radzić się pracowników – proste pytanie, jeszcze prostsza i szybka powinna być odpowiedź. Pan „kontempluje” nasze pisma tygodniami.
Prosimy jako młodzi mieszkańcy, by Pan naprawdę działał, bo jak na razie to od 2️⃣2️⃣ listopada 2️⃣0️⃣1️⃣8️⃣ nic nie zostało zrobione z Pańskiej inicjatywy, tylko słyszymy wciąż „oszczędzamy”, „oglądam każdą złotówkę z każdej strony”.

Oprac. za zgodą autorów.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress