Na dworcu w Świebodzicach bez zmian.

Ponad rok temu został oddany do użytku wyremontowany i częściowo przebudowany budynek dworca kolejowego w Świebodzicach. Obiecano wtedy podróżnym, że wróci życie do tego obiektu a bilety będą dostępne w czynnych kasach.

Jak wygląda zagospodarowanie terenu przy odnowionym budynku i pomieszczeń wewnątrz, wiedzą najlepiej podróżni. Ci, którzy codziennie dojeżdżają do pracy, są skazani na taki stan. Turyści w najlepszym razie przejdą obok obojętnie dwa razy: pierwszy i ostatni… Smutne, że włodarzom miasta nie zależy na tej (tak czy siak) wizytówce miasta. Od roku czasu nie zmieniło się nic. Kasy zamknięte na głucho, nie ma kogo zapytać o odjazdy pociągów. Wokół budynku wszędzie błoto, trudno przejść nie brudząc butów. Po zmroku, na placu Dworcowym nie można czuć się bezpiecznie…

Budynek nie jest własnością gminy, ale z pewnością gospodarz ma coś do powiedzenia na temat wizerunku miasta i może skutecznie zadziałać.

Jedyne zmiany jakie zaszły w ciągu minionego roku to „zdemontowane” przez złodziei termoregulatory ogrzewania (powinny być „wandaloodporne”) i nowy niezbyt przyjemny „zapaszek” z toalety (firmie sprzątającej już się znudziło i nie dba jak na początku).
_EB_2487

_EB_2488

_EB_2489

_EB_2494

_EB_2500

_EB_2502

SEB_2486

2 myśli na temat “Na dworcu w Świebodzicach bez zmian.

  • 16 grudnia 2014 o 18:55
    Permalink

    Witam, zmieniło się jeszcze jedno, zegary, które na początku wisiały i chodziły teraz tylko wiszą. Bez względu na fakt, kto odpowiada za ten temat uważam, że jest to skandal!
    Ale z pewnością osoby, które nie korzystają z PKP, nie bardzo są zainteresowane funkcjonalnością dworca, bo i po co.
    Adriana Baranowska

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress