Nie będzie sklepu sieci Kaufland w Świebodzicach!

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice udało się powstrzymać niezgodną z lokalnym prawem budowę supermarketu w Świebodzicach.

Pismem z dnia 16 listopada 2015 Wojewoda Dolnośląski w całości uchylił zaskarżoną decyzję Starosty Świdnickiego, odmówił zatwierdzenia projektu budowlanego i cofnął pozwolenie na budowę. Jak stwierdził Wojewoda inwestycja jest niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i narusza szereg przepisów. Decyzja jest ostateczna w administracyjnym toku instancji. Inwestorowi pozostaje prawo skargi do Sądu Administracyjnego we Wrocławiu przy czym musi on wskazać naruszenia prawa w decyzji Wojewody.

Przypomnę, że inwestor chciał wybudować „budynek wielorodzinny z usługami i handlem w parterze” gdzie zaprojektowane zostały trzy mieszkania po 30 m kw. z tarasem (na dachu usług w parterze) o powierzchni 2622 m kw. a powierzchnia przeznaczona na handel i usługi miała wynosić ponad 2900 m kw. Do dyspozycji mieszkań miały pozostawać 102 miejsca parkingowe…

Sprawa tej inwestycji była wielokrotnie podnoszona na sesjach Rady Miejskiej przez radnych Klubu Obywatelskie Świebodzice. Osobiście był w nią zaangażowany prezes Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice Ireneusz Zyska – był pełnomocnikiem strony skarżącej decyzję Starosty Świdnickiego.

Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz zaakceptował, niezgodną z prawem, decyzję Starosty Świdnickiego – nigdy nie złożył na nią formalnej skargi.

 

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress