Nie będzie wyborów uzupełniających w Świebodzicach…

Od września bieżącego roku został powołany w Świebodzicach zastępca burmistrza. Powołany radny Rady Miejskiej, zgodnie z przepisami, musiał złożyć mandat. Wakat w Radzie Miejskiej uzupełnia się przez przeprowadzenie wyborów uzupełniających. W Świebodzicach takich wyborów nie będzie.

Urząd Miasta z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem sprytnym manewrem doprowadził do sytuacji w której nie został zarejestrowany żaden komitet wyborczy poza własnym.

Dotychczas zwyczajowym sposobem informowania mieszkańców Świebodzic o wyborach samorządowych, terminach, procedurach itp. były obwieszczenia na przeznaczonych do tego tablicach informacyjnych, Gazeta Świebodzicka, miejska strona internetowa… W tym wypadku postąpiono inaczej, informacja została wywieszona wyłącznie wewnątrz ratusza oraz umieszczona w mało widocznym miejscu na stronie www Biuletynu Informacji Publicznej (strona ta jest mało przejrzysta w swojej strukturze i przez to rzadko odwiedzana). Nawet podczas sesji rady miejskiej burmistrz ani przewodniczący rady nie wspomnieli na ten temat. W ten sposób dostęp do informacji o wyborach uzupełniających został ograniczony do minimum. W wyborach do RM mają prawo brać udział wszyscy mieszkańcy Świebodzic, każdy ma prawo zarejestrować komitet wyborczy i starać się o elekcję. Wygląda na to, że w naszym mieście tworzy się nowe standardy demokracji…

Decyzją Miejskiej Komisji Wyborczej Wyborczej w Świebodzicach z dnia 2 listopada, pod przewodnictwem Tadeusza Rubnikowicza mandat radnego, bez głosowania, objął Marek Gąsior.

Marek Gąsior jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości (tak jak burmistrz Świebodzic), do wyborów uzupełniających został zgłoszony z KWW Bogdana Kożuchowicza. W zeszłorocznych wyborach samorządowych kandydował do Rady Miejskiej w okręgu nr 16 z KWW Prawo i Sprawiedliwość,  otrzymał 65 głosów i nie został radnym. Marek Gąsior jest trenerem w MKS Victoria a prywatnie bratem posłanki Prawa i Sprawiedliwości Anny Zalewskiej.

Tym razem burmistrz nie zapomniał poinformować na tablicy informacyjnej w Okręgu Wyborczym…

Sebastian Biały

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress