Nietypowa Sesja Rady Miejskiej w Miejskim Domu Kultury.

W środę, 22 października, obyła się, chyba po raz pierwszy, poza Ratuszem sesja Rady Miejskiej. Specjalnym gościem był prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Samorządowiec z Wałbrzycha opowiedział o genezie i idei powstania Aglomeracji Wałbrzyskiej co było głównym celem jego wizyty.

Zapytany o perspektywy powstania obwodnicy Świebodzic odpowiedział, że istnieje taka realna szansa, natomiast musi być poprzedzona badaniami „przepływów” komunikacyjnych w całej Aglomeracji…

Porządek obrad LX sesji Rady Miejskiej zakładał rozpatrzenie trzech uchwał, m.in. w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości. Projekt uchwały, zapewne podwyższający stawki, został niespodziewanie wycofany przez jego autora – burmistrza Świebodzic. Napisałem „zapewne” ponieważ nie jest on niestety dostępny (z przyczyn technicznych?) na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.

W każdym razie cieszy taki stan rzeczy i istnieje szansa, że po wyborach samorządowych, projekt w tym kształcie nie wróci pod obrady RM.

Sebastian Biały

sesja

Jedna myśl na temat “Nietypowa Sesja Rady Miejskiej w Miejskim Domu Kultury.

  • 24 października 2014 o 09:13
    Permalink

    Kożuchowicz się wystraszył tego co napisał… jak wygra Zyska to podwyżek podatku od nieruchomości nie będzie – ma to w programie!

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress