Olejne kadry z filmu „Twój Vincent¨ w Książu

Wczoraj odbył się prasowy pokaz nowej wystawy w zamku Książ. Przez miesiąc będziemy mogli oglądać 42 z 48 obrazów z kolekcji wrocławskiej namalowanych na potrzeby nominowanego do Oscara filmu „Twój Vincent”.

„Twój Vincent” jest pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską. Film złożony jest z około 65 000 obrazów malowanych farbą olejną na podobraziu. Prace trwały 7 lat, a ponad 100 malarzy polskich i zagranicznych malowało techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Kolejne kadry były malowane na tym samym podłożu z niewielkim zmianami aby po sfotografowaniu i zestawieniu w film tworzyły wrażenie ruchu.
Kolekcja jest bardzo cenna i dużym wyzwaniem dla zorganizowania wystawy był bezpieczny transport. Organizatorem wystawy od strony technicznej jest Maciej Meisner, zajmował się wszelkim formalnościami, ubezpieczeniem i zorganizowaniem transportu…

Jak na razie tak duża wystawa tych obrazów była prezentowana była tylko w dwóch miejscach: podczas polskiej premiery filmu w Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Wystawa w Książu będzie czynna do 15 kwietnia i można ją zobaczyć w ramach biletu na zwiedzanie zamku.

Ja zapowiedziała Magdalena Woch, specjalista ds. turystyki i kultury Zamku Książ, na 11 listopada przygotowywana jest kolejna wystawa malarstwa ale co to będzie to na razie tajemnica…

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress