Ostatni mecz Victorii Świebodzice w IV lidze…

Przy prawie pustych trybunach został rozegrany ostatni mecz zespołu Victorii Świebodzice w rozgrywkach IV Ligi Dolnośląskiej.

To był bardzo dziwny mecz. Victoria Świebodzice wygrała w miniony czwartek spotkanie z liderem tabeli Foto-Higieną Gać aż 3:1 (0:1). Mecz nie miał żadnego znaczenia na układ w tabeli, dlatego goście wystawili praktycznie samych zawodników rezerwowych (niestety drużyna ze Świebodzic nie może tak zrobić – nie ma tylu zawodników). Mimo że skład zespołu z Gaci był bardzo słaby to i tak prowadzili po przerwie 0:1. To co stało się później to już absolutne kuriozum. Zaraz na początku drugiej części meczu z boiska został zdjęty, za druga żółta kartkę, zawodnik gospodarzy. Nie przeszkodziło to Victorii w wygraniu całego spotkania w „dziesiątkę” aż 3:1.

Ostatni mecz Victorii Świebodzice w rozgrywkach IV Ligi Dolnośląskiej był jedynym wygranym w rundzie wiosennej. W następnym sezonie drużyna będzie grała lidze okręgowej.

Po zmianach w klubie i drużynie seniorów przeprowadzonych na przełomie, roku drużyna straciła jakiekolwiek szanse na utrzymanie się w IV lidze. O przyszłości klubu i tym co zaszło wiosną będę rozmawiał z prezesem Euzebiuszem Wojdatem. Rozmowa ukaże się pod koniec miesiąca.

W przerwie czwartkowego spotkania odbyła się uroczystość pożegnania zawodnika Victorii – Marcina Traczykowskiego, który podjął decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej.

Skład: Chrebela, Błaszczak, Laskowski, Struski, Meges, Rojek, Andrzejewski, Satyła, Grzesiak, Borgoń, Borowiec. zmiany: Traczykowski, Uglis.

 

2 myśli na temat “Ostatni mecz Victorii Świebodzice w IV lidze…

  • Jack Meukowicz
    17 czerwca 2017 o 20:23
    Permalink

    Żenujące jest to do czego , nie powiem amatorzy , ale partacze i nieudacznicy doprowadzili ten klub. Ciekaw jestem , co na to burmistrz i radni , co niedawno krzyczeli , że mają pomysł na Victorie . Może warto zapytać jaki to był lub jest pomysł ? Bo może chcą na tak pięknym obiekcie organizować zawody w brydża ? Żenada i dno . A najgorsze w tym wszystkim , jest to , że to co się stało pozostaje bez echa . Dziś można zamknąć boisko na kłódkę i nikt nie będzie się tym przejmował . To też po części jest efekt filozofii ” w Swiebodzicach tylko Górnik „

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress