Ostatnie w tym roku przedstawienia w teatrze Szaniawskiego w Wałbrzychu (konkurs)

Zbliża się koniec roku, w Wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym ostatnie spektakle w tym roku, serdecznie zapraszamy. Dla świebodzice.info jedna podwójna wejściówka do wygrania w konkursie.

„ZAPOLSKA SUPERSTAR (CZYLI JAK PRZEGRYWAĆ, ŻEBY WYGRAĆ)”
reżyseria: Aneta Groszyńska; tekst i dramaturgia: Jan Czapliński

Przełom wieku XIX i XX nie był łatwym czasem dla kobiety, która postanowiła mieć własne zdanie. Gabriela Zapolska – wyśmiewana, bagatelizowana, walcząc z chorobą i nędzą, parła do przodu. Swoim życiem postawiła nam niesłabnące wyzwanie – nie poddawać się. Awanturować. Walczyć o swoje. Wygrywać porażki.
Spektakl – petarda, jak określili go krytycy, cieszy się niezwykłą popularnością pośród widzów w każdym wieku. Biografia nieco zapomnianej artystki, Henryk Sienkiewicz, premierowe piosenki, taniec nowoczesny, dużo wzruszeń i jeszcze więcej poczucia humoru – to wszystko na scenie w jeden wieczór dzięki Gabrieli Zapolskiej i specjalnej grupie rekonstrukcyjnej.

17 grudnia 2015 / godz. 19.00 / Scena Kameralna
18 grudnia 2015 / godz. 19.00 / Scena Kameralna

AUTORSKA MAPA WAŁBRZYCHA i CYFROWE WYDAWNICTWO „SZANIAWSKI. MONOGRAFIA TEATRU DRAMATYCZNEGO W WAŁBRZYCHU 1964 – 2015”
Premierowe prezentacje:
17 grudnia 2015 / godz. 20.30 / po spektaklu „ZAPOLSKA SUPERSTAR…”

17 grudnia, około godziny 20:30 – zaraz po spektaklu „Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)” młoda artystka Agnieszka Zalotyńska zaprezentuje w naszym Foyer AUTORSKĄ MAPĘ WAŁBRZYCHA. Dzięki spotkaniu z Agnieszką Zalotyńską poznają Państwo Wałbrzych, trudno dostrzegalny, niecodzienny, wyjątkowy… autorski.
Dodatkową atrakcją wieczoru będzie premierowa prezentacja cyfrowego wydawnictwa „SZANIAWSKI. MONOGRAFIA TEATRU DRAMATYCZNEGO W WAŁBRZYCHU 1964 – 2015”. Zapraszamy! Wstęp wolny!

Dekalog: VOLARE
Tekst, reżyseria: Marcin Wierzchowski

Małpi teatr, ewolucyjne skoki, wielkie odkrycia! Niesamowita rewia szympansów, galeria ludzkich osobliwości i jeden pielgrzym – podlotek rozbujany w chmurach, który gotów jest unieść się nad horyzont cywilizacji. Tym razem zabierze widzów w podróż śladami tajemniczego czempiona lewitacji – Józefa z Copertino. Kto gotowy na skok?
„Dekalog: VOLARE” w nowej, zliftingowanej wersji. Karolina Krawiec po raz pierwszy w tym spektaklu. Wzruszenia pozostają niezmienne. „Volare” po włoski znaczy „latać”. Szykujcie się więc do lotu.

19 grudnia 2015 / godz. 19.00 / Duża Scena
20 grudnia 2015 / godz. 18.00 / Duża Scena

Aby wygrać podwójne zaproszenie na spektakl „Dekalog: VOLARE” 20 grudnia – niedziela o godz. 18.00 proszę odpowiedzieć na pytanie: Ile scen jest w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym?

Na odpowiedzi czekam do piątku (18 grudnia) do godziny 10:00. Zwycięzcę konkursu poinformuję telefonicznie.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Konkurs zakończony. W wałbrzyskim teatrze są dwie sceny. Zaproszenie wygrała pani P.K. – miłego wieczoru w teatrze.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress