Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio „Vars&Kaper. DeconstructiON”

Celem nowego projektu Pawła Kaczmarczyka jest popularyzacja zapomnianych kompozycji Henryka Warsa i Bronisława Kapera.

Odbywa się to przez pokazanie ich w nowych, niebanalnych aranżacjach, umiejętnie połączonych z elektroniką i scrach’ami legendy polskiej sceny dj-skiej Mr.Krime’a. Audiofeeling Trio poddaje oryginalne utwory twórczej, eksperymentalnej dekonstrukcji, nadając im nowy, niebanalny szlif. Zaskakujące brzmienie projektu niesie ze sobą wspomnienie dawnych, pięknych melodii w niebanalnej, hipnotycznej aurze.

Koncert „VARS&KAPER – DeconstructiON” to połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wspomnianych kompozytorów z muzyką tu i teraz. To wpadające w ucho piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części wspólnej pomiędzy dj-em i aurą akustycznego trio.

Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy współtworzyli sukces amerykańskiego kina. Ich kompozycje zabrzmiały w ponad dwustu produkcjach. Choć przyczynili się do rozwoju hollywoodzkiego filmu, ich nazwiska w Polsce nie są szerzej znane. Kaper jest autorem słynnych jazzowych standardów: „On Green Dolphin Street” i „Invitation”. Jest także zdobywcą „Oskara” za najlepszą muzykę w filmie „Lili”. Z kolei Henryk Wars ma na koncie takie międzywojenne szlagiery jak: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań”.

Klub A’propos, Wałbrzych, ul. Wieniawskiego 82
28 października 2016 godz. 20:00
Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu

Aby wygrać jedną z dwóch podwójnych wejściówek na piątkowy koncert proszę odpowiedzieć na pytanie: Jaki tytuł nosi płyta Pawła Kaczmarczyka wydana w prestiżowej wytwórni ACT? Na odpowiedzi czekam do godziny 16 w czwartek, 27 października, o wygranej poinformuję telefonicznie.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Konkurs zakończony. Tytuł płyty o którą pytałem to „Complexing in Simplicity”. Wejściówki otrzymują: D.N. i M.J.

Dodaj komentarz

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress